Понеділок, 15 Квітня

Які вулиці у 2020 році реконструюватимуть у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові триває велика ремонтна кампанія з ремонту та реконструкції вулиць міста з початку цього року. На 2020 рік заплановано провести ремонт та реконструкцію близько пятидесяти  вулиць. Серед великих об’єктів є вулиця Богдана Хмельницького, частина Личаківської, Шевченка, Суботівська та болючу вулицю Степана Бандери.

Детальніше розказала заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

На вул. Б. Хмельницького буде вистелено нове дорожнє асфальтоване покриття, зроблені хідники, кишені для автомобілів. На широких тротуарах облаштують невеликі громадські простори з лавками, велостійками та парковим освітленням. Уздовж вулиці у міждеревному просторі облаштують кишені для паркування, які замостять бруківкою.

«Вулиця Богдана Хмельницького є складною, оскільки там багато інженерних мереж, які потрібно замінити — це водопроводи, каналізація, колектори та інше. Тому роботи будуть масштабними. Зараз чекаємо на дозвіл на початок робіт, тоді погодимо в поліції схему об’їздів і приступимо до робіт», — розповіла Маруняк.

Вулиця Личаківська, на її думку, менш складніша, тож на ній теж будуть замінені всі комунікації і облаштовано нове дорожнє полотно.

«Оскільки роботи відбуватимуться на ділянці від вулиці Букова (ред. – знаходиться на межі між покриттям з бруківки та асфальтом) до виїзду в місто, то транспорт буде об’їздити цю ділянку. Зараз схема об’їзду на погодженні у поліції”, — пояснила вона.

Щодо вулиці Бандери, то в квітні оголосили тендер, які триватимуть 60 днів, тому що це міжнародні торги. Початок ремонтних робіт орієнтовно очікують в липні цього року.

Також у квітні оголошено тендер на ремонт другої частини вул. Шевченка, від церкви Анни до вулиці Ярослава Мудрого. В червні будуть розпочаті ремонтні роботи.

«Виготовляємо також проект на третю частину вулиця Шевченка — це від вулиці Хорватської до вулиці Залізничної. Проектуємо вулицю Суботівську. Це буде масштабний проект, який дасть можливість з’єднати цю вулицю з Рясне і розвантажити вулицю Шевченка. Цього року роботи плануємо розпочати. Також на стадії проектування вулиця Пекарська, від вулиці Тершаківців до вулиці Мечникова. Проект вже на експертизі.

По вулиці Пилипа Орлика плануємо провести поточний ремонт з облаштуванням кишень для стоянки автомобілів. Розпочнем роботи на початку червня, і вони триватимуть два місяці”, — додала Ірина Маруняк.

Як говорить мер Львова Андрій Садовий, у 2020 році у Львові відбуваються одні з найбільших об’ємів робіт з ремонту вулиць за останні роки.

«Зараз у травні починаємо ремонт вулиці Богдана Хмельницького — це масштабний проект, який буде тривати у 2020−2021 роках. У роботі вулиці Миколайчука, думаю, до осені ми там роботи закінчимо. Вулиця Пилипа Орлика хочемо цього року зробити, бо доїзди до головних лікарень важливі, в роботі вулиця Данила Апостола, Курмановича, Хуторівка, Миколайчука. Загалом по місту — це буде десь 50 доріг, які плануємо робити — десь поточний, десь капітальний ремонт. Це одні з найбільших об”ємів за останні роки», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Окрім цього завершується реконструкція площі Двірцевої біля головного залізничного вокзалу. А ось щодо вул. Чернівецької, то ЛКП «Львівавтодор» уклав договір із ТзОВ «Вельт Капітал» на майже 90 млн гривень. Вулицю реконструюватимуть близько 2 років. Під час реконструкції повністю замінять дорожнє покриття та комунікації, відремонтувати тротуари та встановлять тактильні плитки, прокладуть велодоріжку, тут будуть вуличні меблі,  нові зупинки громадського транспорту, освітлення тощо. Б