Вівторок, 16 Квітня

Скaндaльного Фокіна в ТКГ може замінити львів’янин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В українській делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу з’явиться речник, який озвучуватиме офіційну позицію України. За даними Детектор медіа, на цю посаду пропонують колишнього директора оргкомітету Євро-2012 Україна Маркіяна Лубківського.

Член ТКГ Сергій Гармаш підтвердив запровадження посади спікера української делегації, відмовившись назвати потенційного кандидата. За його словами, на це пішли через резонанс, який викликали заяви заступника голови української делегації Вітольда Фокіна щодо Донбасу.

Згодом сам Маркіян Лубківський підтвердив «Детектору медіа» цю інформацію та повідомив, що пропозицію отримав від голови делегації в ТКГ Леоніда Кравчука та Офісу президента України.

«Дійсно мені така позиція надійшла від голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука та з Офісу президента. Таку пропозицію було аргументовано моїм досвідом дипломатичної та безпекової роботи. Зокрема, у “гарячих точках”: спочатку в Союзній Республіці Югославія, а потім і в Республіці Хорватія. У даний час я саму пропозицію вивчаю й остаточно визначуся ближчим часом».

Пан Лубківський додав, що його можуть розглядати й на іншу посаду. Зараз він обговорює можливість долучитися до української делегації в ТКГ з Леонідом Кравчуком та віцепрем’єр-міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим. Дипломат додав, що мав уже декілька зустрічей з народними депутатами та пообіцяв озвучити своє рішення найближчими днями.

«У цій ситуації я визначаюся. Упродовж декількох найближчих днів, думаю, визначуся й вирішу. Є певні “червоні лінії”, які для мене є принциповими. Мені важливо, щоб ці “червоні лінії” збігалися з “червоними лініями” учасників української делегації в Тристоронній контактній групі», – пояснив він.

Маркіян Лубківський – відомий український дипломат. Народився 2 вересня 1971 року у Львові. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка, працював на дипломатичній роботі у Союзній Республіці Югославія, Республіці Хорватія. Володіє англійською, хорватською, польською, сербською мовами.

Очолював пресслужбу МЗС України (2003-2005), був заступником Державного секретаря України, радником президента України (2005-2006), за контрактом з УЄФА був директором Турніру Євро-2012 в Україні (2009-2012), очолював оргкомітет «Євробаскет -2015» (2012-2014), у 2014-2015 роках був радником голови СБУ й керував питаннями інформаційної політики та зв’язків з громадськістю у Службі безпеки України.

У 2015 році, разом з Валентином Наливайченком став одним із співзасновників і членом політради партії “Справедливість”. У 2019 балотувався на позачергових парламентських виборах за списком партії ВО Батьківщина, проте його місце в списку (№30) виявилося непрохідним. Лубківський є надзвичайним і повноважним посланником І класу (2007). Він одружений, має сина і дочку.