Вівторок, 5 Березня

Село Давидів, що поруч Львова, ізолювали через спалах к-вірусу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У селі Давидів, що розташоване в 6 кілометрах від Львова, ввечері 29 квітня запровадили обмеження на виїзд та в’їзд, встановивши на чотирьох головних в’їздах у село блокпости. В’їзд до Давидова дозволено лише людям, котрі там зареєстровані. Наразі обмеження на пересування жителям села встановлено до 4 травня.

Все почалось з того, що 29 квітня сільська рада Давидівської ОТГ повідомила про те, що у Давидові виявили 8 не пов’язаних між собою осередків зараження к-вірусом. Також станом на 29 квітня там було зафіксовано 20 хворих і 140 осіб, які могли також інфікуватися, маючи контакт.

Сільська рада закликала місцевих жителів обмежитись в пересуванні та контактів з іншими людьми, а також заборонити дітям та літнім особам виходити за межі подвір’я. Сказано, що у Давидові відбудеться дезінфекція вулиць, громадських місць, магазинів, під’їздів тощо.

У селі також проведуть масове експрес-тестування тих осіб, які знаходяться в групі ризику. Якщо отримані результати виявляться позитивними, аналіз біоматеріалів відправляють на ПЛР-тест.

Джерело походження вірусу наразі встановлюють. Нагадаємо, що недавно зараження виявили у Ірини Гнатів, яка очолює «Центр первинної медико-саніторної допомоги Давидівської сільської ради ОТГ».

Львів вже виявив солідарність та протягнув руку допомоги. Львівська міська рада надасть Давидівській ОТГ допомогу, скеровуючи комунальну техніку для проведення дезінфекції села.

«Для допомоги Давидівській ОТГ буде щоденно надано шість бригад, котрі тричі на день проводитимуть миття та дезінфекцію вулиць, громадських місць тощо. Також мерія Львова надасть іншу допомогу, яка буде необхідна. Для нас важливо максимально швидко локалізувати поширення цього вірусу та не допустити спалаху», — заявив заступник мера Львова Любомир Зубач.

У Давидові наразі запроваджено обмежувальні заходи щодо пересування та перебування людей у громадських місцях на території села Давидів на 5 днів – до 06:00 04 травня 2020 року, які діятимуть до особливого розпорядження. За дотриманням карантинних вимог мешканцями слідкуватимуть поліцейські патрулі.