Неділя, 26 Травня

Минулорічна “Найкраща сімейна лікарка Львівщини” захворіла на коронавірус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Найкращий сімейний лікар Львівщини 2019 року, головна лікарка КНП «Центр первинної медико-саніторної допомоги Давидівської сільської ради ОТГ» Ірина Гнатів захворіла на нову коронавірусну інфекцію. Про це повідомило Українське лікарське товариство.

Ірина Гнатів розповіла, що часто, намагаючись надати якісну медичну допомогу, лікарі не знають усього анамнезу пацієнта (ред. – метод отримання інформації про хворого та його недугу шляхом розпитування). Багато людей просто-напросто приховують свої контакти із хворими на хворобу.

Українське лікарське товариство у Львові висловило слова підтримки Ірині Гнатів та бажає їй швидкого одужання.

Голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда вважає, що медичні працівники на сьогодні перебувають у групі підвищеного ризику.

«На жаль, ніхто із лікарів не застрахований від цієї хвороби. Ірина Гнатів мала засоби захисту і дотримувалася усіх вимог, але вірус дуже підступний. Ми чітко розуміємо, що медичні працівники є у групі підвищеного ризику, адже постійно наражаються на небезпеку перебуваючи у прямому контакті з пацієнтами. Лікарі свідомі, що можуть захворіти і йдуть на цей ризик, адже інакше вони просто не можуть. Покликання лікаря — лікувати людей навіть тоді, коли йому самому загрожує небезпека. Суспільство має усвідомити значення роботи медичних працівників в цей непростий період світової пандемії, коли окрім лікарів допомогти більше нікому. Відтак, громадяни повинні змінити своє ставлення до людей у білих халатах, проявити повагу і розуміння. Пригадайте, що в Італії лікарі надавали медичну допомогу пацієнтам навіть тоді, коли закінчилися усі засоби захисту.

За даними МОЗ, станом на 10 квітня, на території України підтверджено захворювання на СOVID-19 методом ПЛР у 334 медичних працівників.

В обласному Центрі Легеневого здоров’я у Львові недавно від коронавірусу померла медсестра.