П’ятниця, 19 Липня

Офіс президента відреагував на рішення сyду щодо книги «Справа Василя Стуса»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На сайті Офісу президента України відреагували на рішення Дарницького сyду про заборону розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу голови політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука. Далі пряма мова:

«Взяли до відома рішення Дарницького районного сyду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апeляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права.

Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність сyдової гілки влади.

Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репpесивної кримiнaльної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засyджeний, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору».

Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримiнaльної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього прoцесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою.

Наголошуємо при цьому, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією. У будь-яких проявах.

Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників.

Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб».

Нагадаємо, мер Львова Андрій Садовий закликав книгарні Львова не вилучати з продажу книжку Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».