Понеділок, 15 Квітня

Мер Львова закликав міські книгарні не вилучати з продажу книгу “Справа Василя Стуса”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Андрій Садовий закликав книгарні Львова не вилучати з продажу книжку Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

Таким чином міський голова Львова відреагував на рішення Дарницького суду про заборону розповсюдження цієї книжки без дозволу голови політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, пише ZAXID.NET.

«Своїм рішенням суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність кума Путіна. Сам факт наявності цієї справи, не кажучи вже про таке рішення, принижує честь і гідність цілої країни! Звертаюсь до українців – зайдіть до книгарень і купіть цю книжку. Це найкращий спосіб продемонструвати своє ставлення до таких заборон. Також звертаюсь до львівських книгарень – не бійтесь і не забирайте книжок з полиць», – написав Садовий у Facebook.

Зранку понеділка, 19 жовтня, Дарницький суд Києва заборонив Вахтангу Кіпіані та видавництву «Віват» розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса». У книзі розповідається про останні п’ять років життя Василя Стуса. Вона написана на основі архівних матеріалів КДБ про справу проти Стуса. Один з розділів книжки стосується Віктора Медведчука, який був державним захисником поета, але сприяв його ув’язненню. Зараз Медведчук стверджує, що інформація у книжці не відповідає дійсності і тому звернувся до суду, щоб вилучити книжку про справу Стуса з продажу.

Щойно суд у Києві заборонив розповсюджувати книгу про справу Василя Стуса без дозволу Медведчука. Своїм рішенням суд…

Gepostet von Андрій Садовий am Montag, 19. Oktober 2020

Садовий також пообіцяв книгарням підтримку юристів Львівської міськради у разі виникнення проблем через продаж забороненої книжки.