П’ятниця, 30 Вересня

Навчальний рік у школах закінчиться 1 липня – міністр освіти і науки

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство освіти і науки розробило кілька сценаріїв для завершення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання й вступної кампанії у зв’язку з карантином в Україні, запровадженим через коронавірус Covid-2019.

Як розповіла під час трансляції у Facebook 26 березня в.о. очільниці МОН Любомира Мандзій, дистанційне навчання у всіх закладах освіти продовжуватиметься до кінця карантину зі збереженням весняних канікул.

Навчальний рік у школах завершиться 1 липня, як це передбачає законодавство, для всіх школярів, окрім 11-класників. Якщо у травні-червні навчання відновиться в школах, матеріал, який подається зараз дистанційно, ще раз опрацюють і підсумують. Якщо можливості відновити повноцінне навчання в школах до червня не буде, матеріал, недопрацьований під час карантину, надолужать з учнями на початку наступного навчального року – у вересні. Державні підсумкові атестації для учнів 4 та 9 класів скасують.

Дата завершення навчального року для випускників шкіл залежатиме від проведення основної сесії ЗНО, яку, як мінімум, перенесуть на кінець червня. Терміни вступної кампанії, відповідно, також змістяться, і, як каже Любомира Мандзій, МОН постарається провести якнайбільшу кількість процесів дистанційно, аби уникнути скупчення людей.

Для випускників Міністерство готує кілька сценаріїв завершення навчання:

1. Якщо навчання в школах відновиться у травні, пробне ЗНО проведуть у травні, а основна сесія ЗНО розпочнеться у 20-х числах червня.

2. Якщо навчання в школах відновиться у червні, пробне ЗНО проведуть у червні перед основною сесією ЗНО, яка теж розпочнеться у червні. Вступна кампанія, каже Любомира Мандзій, точно продовжиться і не відбудеться у липні.

3. У випадку більш песимістичного розвитку подій, МОН готове провести і пробне, і основне ЗНО і в липні, і в серпні. За словами Любомири Мандзій, якщо основна сесія тестування розпочнеться у середині серпня і, відповідно, завершиться в середині вересня, вступна кампанія в університетах триватиме до середини жовтня.

«Для студентів закладів вищої освіти невипускних років навчальний рік завершиться, як і планувалося. Екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно в тому графіку, який вони затвердили. Ті роботи – приміром, лабораторні, – які студенти не зможуть виконати дистанційно, обов’язково перенесуться на наступний рік», – сказала вона.

Дистанційно не проводитимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит та атестацію тих, хто отримує ступінь доктора філософії, мистецтва чи наук. Проте детальніше, як відбуватимуться ці іспити для студентів випускних курсів, Любомира Мандзій не уточнила.

Також вона додала, що через карантин органи місцевого самоврядування мають право змінити терміни та спосіб подачі документів для вступу до шкіл. Відповідний наказ МОН ще готує.

Share.