На львівській Ратуші вивісили банер на підтримку білорусів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львів висловлює підтримку білорусам у даний момент та вважає неприпустимими дії влади щодо мирних протестувальників у країні. Тож сьогодні на фасаді Ратуші у Львові вивісили банер на підтримку мешканців Білорусі.

«Кожна тверезомисляча людина, яка сьогодні бачить картинку з Білорусі – як б’ють невинних людей, кидають за грати, розуміє, що це недопустимо. Українці також зазнали репресій. Ми бажаємо білорусам твердості, щоб вони перемагали. Ми б дуже хотіли, щоб Білорусь була вільною, сильною, так як і Україна, тому що ми — сусіди, а за сусідів завжди серце болить. Ми з вами!», — сказав у коментарі міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер Львова також опублікував світлину з історичним прапором Білорусі на Ратуші: “Львів солідарний з вільним народом Білорусі. Жыве Беларусь!”, – прокоментував він.

У понеділок ввечері біля консульства Республіки Білорусь у Львові відбулась акція підтримки білоруського народу.

У багатьох львів’ян були білоруські та українські прапори. Також активісти мали плакати із написами про підтримку білорусів. На акції було й кілька білорусів.

Довідка: Біло-червоно-білий прапор (біл. Бел-чырвона-белы сцяг) — історичний національний прапор Білорусі. Це полотно розміром 1:2, що складається із трьох рівних горизонтальних смуг — двох білих (нижня та верхня) і однієї червоної між ними.

У 1918 році — прапор Білоруської Народної Республіки, у 1991—1995 рр. — державний прапор Республіки Білорусь.

Біло-червоно-білий прапор є символом білоруського добровольчого Загону «Погоня» та Тактичної групи «Білорусь», які беруть участь у збройному конфлікті на сході України на боці України. Прапор також використовується різними білоруськими емігрантськими організаціями в інших країнах, часто під час протестів та акцій.

Ця державна символіка зазвичай негативно сприймається проросійською частиною білоруського суспільства та прокремлівськими росіянами.

Share.