На Львівщині реконструюють 3 пункти пропуску та 5 прикордонних доріг

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Республіка Польща надала Україні кредит у розмірі 100 млн євро під 0,15% річних на 30 років на реконструкцію прикордонної інфраструктури у двох областях. Тривалий час ці кошти були заблоковані, тому що вимагали змін до Податкового та Митного кодексів України. Власне 29 квітня 2020 року Кабінет міністрів України погодив внесення змін до кодексів, які розблокували використання кредиту 100 млн євро.

За ці кошти на Львівщині та на Волині побудують дорожню інфраструктуру до шести пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні, 5 доріг капітально відремонтують саме у Львівській області. Загальна довжина ділянок на Львівщині становить 131,3 км, а на Волині – 13 км. Загальна протяжність усіх – 144,5 км. На це Укравтодору виділять 68 млн євро.

На Львівщині проведуть капремонт таких доріг:

  • 20 км автодороги загального користування О 142001 Яворів-Грушів;
  • 9 км автомобільної дороги загального користування Т-14-03 Грушів-Немирів;
  • 46 км дороги загального користування Т-14-18 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий (дорога до майбутнього ПП “Нижанковичі”);
  • 53 км дороги загального користування Т-14-04 Червоноград-Рава Руська;
  • 3 км автодороги загального користування Т-1401 КПП «Смільниця»-Старий Самбір;

За 25 млн євро збудують пішохідний перехід в Раві-Руській, який наразі є тільки в Шегинях. Також передбачено будівництво ділянки для легкового автотранспорту й автобусів та відновлення інфраструктури у «Краковці», а також реконструкція пункту пропуску «Шегині». А за 7 млн євро – проведуть реконструкцію 7 відділів прикордонної служби.

Зазначимо, що кредитний договір між урядами України та Республіки Польща набрав чинності ще у квітні 2016 року, проте через обмеження у законах він був заблокований.

За умовами Угоди, не менше 60% робіт і послуг мають бути польськими. Виконавці робіт з реконструкції доріг готові розпочати роботи одразу як тільки буде вирішено питання розмитнення техніки та оподаткування ПДВ і податком на дохід, а також створено умови для перетину кордону.

Як повідомив раніше очільник ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза, ділянку Яворів-Грушів ремонтуватиме польська компанія Drogbud. Підрядній організації виплачений аванс у розмірі 10%, що становить майже 7 млн гривень. Вони вже змонтували невеликий асфальтно-бетонний завод у м. Червоноград.

Утім ці зміни має розглянути і затвердити тепер Верховна Рада України.