Польща виділила 109 млн злотих на будівництво нового пункту пропуску

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство фінансів Польщі виділить 109 млн злотих (близько 680 млн грн) на будівництво пункту пропуску через кордон з Україною «Мальховіце-Нижанковичі». Про це 5 січня повідомив віце-маршалек Підкарпатського воєводства Пьотр Пільх, передає Zaxid.net.

«5 січня на зустрічі “Права і справедливості” в Перемишлі віце-воєвода Люцина Подгаліч поінформувала про прийняття рішення міністра фінансів забезпечити понад 109 млн злотих на будівництво переходу в Мальховіцах», — повідомив Пьотр Пільх.

За його словами, на облаштування дорожньої інфраструктури біля кордону вже виділили понад 31 млн злотих (193 млн грн). Ці кошти виділені у рамках фінансуванням європейської програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. За ці гроші відремонтують понад 6 км дороги від Перемишля до кордону з Україною. Ремонт цієї дороги розпочався наприкінці вересня 2019 року. Після ремонту траса матиме 5 смуг руху.

Новий пункт пропуску дасть можливість розвинути прикордонну зону, торгівлю, створити кількасот робочих місць. Польський уряд планує розпочати будівництво пункту пропуску цього року і повністю завершити до 2024 року.

У грудні 2019 року Служба автомобільних доріг Львівської області оголосила три тендери на ремонт трьох відрізків дороги Т-14, яка веде до Нижанковичів, на загальну суму 256,6 млн грн.

Наразі невідомо, чи майбутній пункт пропуску «Нижанковичі-Мальховіце» матиме спільний контроль українських і польських прикордонників і митників. Однак на зустрічі голів парламентів України і Польщі Андрія Парубія і Марека Кухцінського йшлося про те, що контроль у пункті пропуску буде спільним. Це означає, що українській стороні не доведеться будувати на кордоні власних інфраструктурних об’єктів. Спільний контроль сьогодні діє у пунктах пропуску «Угринів-Долгобичув», «Грушів-Будомєж», «Смільниця-Кросьценко».

Нагадаємо, розмови про створення нового пункту пропуску у Нижанковичах ведуться від 2016 року. Попередньо планувалося, що це має бути не тільки автомобільний перетин кордону, а й пішохідний. Зараз на Львівщині є шість автомобільних пунктів пропуску на кордоні із Польщею, один піший та чотири залізничні.

Крім цього, планують збудувати ще «Лопушанка – Міхновець», для якого у держбюджеті на 2020 рік передбачили 8,5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації, а також «Боберка-Смольник».

Влада обох країн веде перемовини і про відновлення залізничного сполучення Нижанковичі – Перемишль.

Share.