Понеділок, 22 Липня

На горі Пікуй, найвищій вершині Львівщини, парафіяни хочуть облаштувати капличку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На найвищій горі Львівщини, горі Пікуй, місцева парафія ПЦУ планує збудувати капличку та зробити вершину осередком паломництва для християн.

Три роки тому на цій вершині вже встановили скульптуру Ісуса Христа. Натомість науковці уже скерували звернення до Турківської районної ради щодо недопущення реалізації будівництва каплиці. Про це повідомляє Zaxid.net.

Гора Пікуй має висоту 1408 метрів. Вона є найвищою вершиною у Львівській області. Гора розташована на межі Львівської і Закарпатської областей і є найвищою точкою Вододільного хребта українських Карпат. На вершині Пікуя розташовані стовп-обеліск, два хрести, а також у 2017 році тут встановили статую Ісуса Христа.

Про ідею спорудження каплиці на горі Пікуй заявив парох релігійної громади ПЦУ у селі Верхнє Гусине Турківського району, що розташоване біля підніжжя Пікуя, отець Іван Гайванович. Про цей намір церкви священник повідомив у відео-інтерв’ю ще 30 березня.

“Моя перша ініціатива, коли я прийшов сюди, було зійти перший раз на Пікуй. Тут так велично, так гарно. На самій вершині Пікуй розташована фігура Спасителя. Треба під вершиною гори Пікуй поставити святиню, яка буде прикрасою і буде найвищою точкою православ’я в Україні. І хотілося розвинути нашу гору Пікуй, щоб була паломницька діяльність. Другий Афон, я кажу. Ми будемо сходити туди всією Україною, всією повнотою помісної православної церкви і всіх християн, що в нашій державі і за межами держави”, – розповів отець Іван Гайванович.

Будувати каплицю планують із каменю, який візьмуть зі схилів гори Пікуй, адже довезти будматеріали на гору вкрай важко.

Мешканці села підтримують плани щодо будівництва каплички на Пікую. Про це розповів сільський голова села Верхнє Гусине з населенням менше 700 осіб Іван Ільницький.

“На славетній горі Пікуй три роки тому поставили статую Ісуса Христа, бо перед тим поставили закарпатці вінок уквітчаний кольорами угорського прапора. На старому перевалі поставили угорці з каміння велику зірку. Потім там відкопали могили наших борців за Україну. І десь ідуть бесіди такі, що якщо ми тут нічого не зробимо, то зроблять мадяри. Поки що ніхто нічого не робив, але бесіди такі йдуть, щоб поставити [капличку]”, – розповів сільський голова.

Своєю чергою, голова Турківської РДА Віталій Баб’як заявив, що нічого не знає про проект будівництва каплички на горі Пікуй. Він зазначив, що жодних документів щодо такого будівництва не видавав і не отримував.

Тим часом наукова спільнота уже відреагувала на ініціативу церкви щодо будівництва каплиці на Пікую. Це будівництво може негативно вплинути на рідкісні види рослин і ті, що зникають, які збереглися на вершині гори. Про це розповіла провідна наукова співробітниця Інституту екології Карпат НАН України Оксана Марискевич.

Науковці також негативно відреагували на пропозицію збудувати каплицю з каміння, яке розташоване на вершині гори.

“Якраз на цьому камінні і зосереджені найбільш рідкісні види рослин, які зустрічаються на тій території. З природоохоронної точки зору та здорового глузду (небезпека потрапляння блискавки), ми вважаємо, що споруджувати сакральні об’єкти такого плану як каплиці на вершинах гір недоцільно”, – прокоментувала провідна наукова співробітниця Інституту екології Карпат НАН України Оксана Марискевич.

Інститут екології Карпат НАН України 10 червня надіслав звернення до Турківської районної ради щодо недопущення будівництва каплиці на горі Пікуй.

Нагадаємо, нещодавно Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника заявив про початок будівництва Хресної дороги на гору Піп Іван Чорногірський. Ця ідея викликала негативну реакцію у науковому середовищі, тому ініціатори відмовились від неї.