П’ятниця, 29 Вересня

МЗС Китаю озвучило Лаврову позицію щодо України після участі у зустрічі в Саудівській Аравії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергєєм Лавровим після участі КНР в зустрічі у Саудівській Аравії щодо української “формули миру”. Про це повідомляє “Європейська правда“, повідомлення про це розмістило МЗС Китаю.

Китайський топ-дипломат у розмові з Лавровим відзначив “новий прогрес” у стратегічній координації та практичній співпраці з Москвою після останньої поїздки лідера Китаю до Москви у березні 2023 року.

“Факти доводять, що Китай та росія – вірні та надійні друзі і хороші партнери. Зараз найважливіше завдання для сторін – продовжувати реалізовувати консенсус, досягнутий главами держав, та працювати над постійним розвитком на високому рівні комплексного стратегічного партнерства росії та Китаю для нової ери”.

Ван Ї додав, що Китай та росія мають координувати дії та просувати “багатополярність світу і демократизацію міжнародних відносин”.

Щодо України топ-дипломат заявив, що Китай дотримуватиметься “незалежної та неупередженої позиції”, планує активно виступати за мирні переговори та політичне рішення.

Лавров, як зазначають, заявив, що Москва погоджується з позицією Китаю щодо “політичного врегулювання української кризи” та вітає “конструктивну роль Китаю”.