Вівторок, 29 Листопада

Мобілізація виконана на 100%: у ЗСУ розповіли, від чого залежатиме рішення про продовження

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Через те, що на початку лютого сили оборони України були повністю укомплектовані, мобілізація наразі проводиться з меншими темпами. Подальше її продовження залежатиме лише від оперативної ситуації.

Відповідну заяву зробив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач під час брифінгу, який відбувся у понеділок, 2 травня, пише 24 Канал.

Понад два місяці проводиться загальна мобілізація на території нашої держави, всі показники виконані на 100%. Наразі призов до війська проводиться з меншими темпами, бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони. Зараз проходить лише доукомплектування, – сказав він.

“Мобілізація була оголошена на три місяці, її продовження залежатиме лише від оперативної обстановки на бойових порядках. Це стосується як офіцерів, так і солдатів”, – продовжив військовий.

Полковник пояснив: “Термін “мобілізація” не передбачає добровільний порядок прибуття на службу”.

Твердження громадян, що вони отримали “примусово” повістки не коректне. Оскільки процедура повідомлення про те, що особа має з’явитися у центр комплектування, може бути вручена в будь-якому місці,
– наголосив Роман Горбач.

За його словами, якщо військовозобов’язаний отримав повістку та незаконним способом виїхав за кордон, це означає, що він ухиляється від свого обов’язку, а це кримінальна відповідальність.

Роман Горбач додав: “Мобілізовані – високо мотивовані люди, навіть якщо порівнювати з 2014 роком”.

Так, є особи, які ухиляються від цього обов’язку. Але більшість мобілізованих усвідомлюють свою відповідальність перед державою і всю небезпеку, яка над нею нависла, – підсумував полковник.