Субота, 4 Травня

Мобілізація строковиків в Україні, або на які зміни чекати з 1 серпня — прес-служба Львівського обласного ТЦК

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Голова пресслужби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Марія Левко повідомила, що в Україні видаватимуть ті повістки, які передбачені законом.

Загалом в Україні є 4 види повісток. Проте, згідно з законом України, під час воєнного стану призов на строкову службу не відбувається, тому відповідних повісток не видають. Тож наразі в Україні діють 3 види повісток, а саме:

  1. Повістка для уточнення даних. Її вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
  2. Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника ТЦК зобов’язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
  3. Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Ці види повісток залишаться і після 1 серпня. Проте зазначимо, що від того дня настануть певні зміни для солдатів строкової служби. Тепер вони за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

Так, військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військова служба яких продовжена понад встановлені терміни, і які під час дії воєнного стану прослужили не менше шести місяців, за власним бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

До того ж з 1 серпня передбачається запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків.

Заповнення повістки та що має бути в ній вказано

Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником ТЦК ДО вручення людині.

У будь якій повістці мають бути вказані такі дані:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • рік народження;
  • адреса проживання військовозобов’язаного;
  • вид повістки;
  • дата, час та адреса куди необхідно з’явитися;
  • уточнення щодо необхідних документів;
  • назва органу;
  • печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника ТЦК.

Хто може вручати повістку

Передусім, повістки в Україні мають право вручати уповноважені представники ТЦК.

Окрім них таке право мають виконавчі органи сільських, селищних, міських рад і керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій – проте всі вони можуть це зробити лише в тому випадку, якщо отримали відповідне розпорядження від ТЦК.

Чому повістки вручають на вулиці

Не всі військовозобов’язані повідомляють про зміну своїх даних, у тому числі і місця фактичного мешкання, пояснює військовий.

«Можуть бути і об’єктивні підстави, це ВПО, в яких не було можливості там знятися з військового обліку і тут стати. Але багато громадян, які переїхали умовно в Київ, там вони живуть, працюють і за місцем проживання ми не знаходимо цю людину. Тому як метод оповіщення військовозобов’язаних, розпочалися вручення у людних місцях. Це у рамках закону», ― повідомив речник обласного Полтавського ТЦК Роман Істомін.

За Постановою № 1487 передбачається, що військовий облік будуть вести:

  • територіальні центри комплектування та соціальної підтримки;
  • роботодавці;
  • дипломатичні установи за кордоном;

Законом не до кінця врегульовано процес вручення повісток. В пункті 32 вказано, що повістки вручають особисто під підпис за місцем проживання військовозобов’язаного. Також, повістку може вручати роботодавець, якщо відповідний наказ прийшов від начальника районного/обласного ТЦК.