Неділя, 23 Червня

Міські голови Франківська, Тернополя та Хмельницького вимагають зупинити політику «малоросійства»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міські голови Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького звернулися зі спільною заявою до Уряду й Президента України щодо чергового мовного законодавства.

«20 травня Президент України Володимир Зеленський заявив про потребу “навести порядок з мовними квотами”, щоб усунути «несправедливість щодо людей, які не є україномовними.

Його прийняття – це чергові спроби високопосадовців руйнувати основи української державності. До таких спроб належать публічно виголошені наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері», – йдеться у зверненні.

Черговим кроком стала заява голови Верховної Ради Дмитро Разумкова про потребу змінювати закон про мову.

Зокрема Руслан Марцінків, Сергій Надал та Олександр Симчишин назвали неприпустимими висловлювання Президента України Володимира Зеленського щодо української мови та його прагнення зменшити її квоти.

Ініціатори звернення трактують такі дії з боку можновладців як політичну диверсію проти України, української нації та кожного українця, провокують громадянський конфлікт. Міські голови вимагають у Голови Верховної Ради, президента України та Глави Уряду: припинити нападки на основи української нації та державності; публічного вибачення за вислови, що зневажають Україну; зупинити політику малоросійства та нищення держави.

Міські голови вимагають у Голови Верховної Ради, президента України та Глави Уряду:

  • припинити нападки на основи української нації та державності;
  • публічного вибачення за вислови, що зневажають Україну;
  • зупинити політику малоросійства та нищення держави.