Неділя, 14 Квітня

Разумков вважає, що мовний закон потребує змін

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Спікер Верховної Ради вважає, що мовний закон потребує змін, але таких, що не розколюватимуть суспільство. Дмитро Разумков визнав, що консенсусу з цього питання немає і у «Слузі Народу».

Про це Разумков заявив в інтерв’ю «Главкому».

«Є законопроєкти, які зараз зареєстровані у парламенті. На найближчі тижні, якщо я не помиляюся, ці законопроекти не знаходяться на порядку денному. Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само», — сказав Дмитро Разумков.

«Ця проблема дійсно є, і станом на сьогодні ми її не врегулювали. Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані», – прокоментував слова  Зеленського про необхідність «навести порядок» з мовними квотами.

На пряме питання, чи треба змінювати закон про мову, він відповів: «Думаю, так».

Разумков визнав, що президент обережно підійшов до коментування цього питання, тому що в законі є багато норм, які набувають чинності поступово. «Я розумію, там є позиції, які будуть сприйматися позитивно, а є ті, які будуть сприйматися негативно. І будь-який політик, особливо в умовах війни і непростої ситуації в державі, повинен думати не про те, як позитивно чи негативно будуть сприйняті його слова щодо мови, а розуміти – об’єднає це українське суспільство чи ні».

На думку Дмитра Разумкова, перегляд цього закону не роз’єднає суспільство – його можуть роз’єднати політики.