П’ятниця, 22 Вересня

Медики пояснюють, як уберегтися від укусу кліща та що робити, якщо кліщ вкусив

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Піки активності кліщів щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Укус кліща, фактично, не відчувається, адже його слина містить своєрідну анестезію, однак проблеми від такого укусу можуть бути вагомі. Як уберегти себе, вчасно розпізнати інфекційне зараження у разі укусу та куди звертатись за допомогою – нагадують у Першому медичному об’єднанні Львова.

Кліщі переносять кілька небезпечних інфекційних захворювань. Найпоширеніша з них – хвороба Лайма. Її ще називають кліщовим бореліозом. Щороку цією недугою хворіє від двох до майже п’яти тисяч українців. Хвороба Лайма може призвести до тяжких ускладнень та навіть інвалідизації.

«Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, а й після. Вони можуть потрапити до оселі, залишившись на одязі, речах чи домашніх улюбленцях, або навіть з букетом польових квітів. А згодом – перекинутись на тіло людини», – пояснюють у Першому медичному об’єднанні Львова.

Як уберегти себе від укусів:

– у зелених зонах – носити закритий, щільний, світлий одяг та головний убір;

– використовувати спреї та креми, які відлякують саме цих комах;

– після прогулянки перевіряти одяг та тіло на наявність кліщів.

У випадку, якщо ви все-таки виявили кліща на своєму тілі, рекомендуємо звернутися до медиків найближчого травмпункту. Спеціалісти категорично не радять витягати комаху самостійно, бо існує великий ризик його неповного видалення.

«Зараження малоймовірне, якщо кліщ пробув на шкірі менше 24 годин. Якщо довше, то зверніться до сімейного лікаря. За потреби, він порекомендує вам провести імуноферментне дослідження крові на виявлення антитіл до бореліозу, або інші обстеження, та може призначити профілактичний прийом антибіотиків. Якщо кліща ви все ж дістали самостійно, а з часом помітили погіршення самопочуття, потрібно негайно звернутись до лікаря», – пояснюють у Першому медичному об’єднанні Львова.

До найбільш поширених симптомів хвороби Лайма належать:

– червоні плями на будь-яких ділянках шкіри;

– біль у м’язах та суглобах;

– головний біль;

– лихоманка;

– труднощі з концентрацією уваги та порушення сну.

Починається прояв хвороби саме з почервоніння шкіри – еритеми у вигляді круглої плями в колі. При пізньому зверненні до медиків, інфекція може вразити не лише шкіру, а й нервову систему, опорно-руховий апарат та серце.

Лікування має відбуватися під контролем лікаря-інфекціоніста. Лікар-інфекціоніст Першого медичного об’єднання проводить прийом пацієнтів в амбулаторно-поліклінічному центрі, що на вул. Мазепи, 25. А провести імуноферментне дослідження крові на виявлення антитіл до бореліозу у випадку укусу кліща, можна у будь-якій з лікарень Першого ТМО: лікарня святого Пантелеймона (вул. Миколайчука, 9); лікарня святого Луки (вул. Навроцького, 23); лікарня святого Миколая (вул. Орлика, 4). Контакт-центр: 0800 333 003.

Пам’ятайте! Своєчасне звернення до лікаря та діагностика – зберігають здоров’я та рятують життя!