П’ятниця, 3 Травня

Майже 40 років щодня заводить годинник Ратуші: історія мешканця Самбора

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ігор Варивода 39 років працює годинникарем на Ратуші у Самборі. Чоловік щоденно підіймає гирі і заводить механізм годинника. Якщо цього не зробити, міський годинник зупиниться. Колись їх підіймали власноруч, а сьогодні для цього є спеціальні електричні підіймачі, пише Суспільне.

Годинник, який розміщений на верхівці Ратуші у Самборі, виготовили у Празі у 1885 році. Він відраховує час за допомогою маятника та шестерні із зубцями. 74-річний Ігор Варивода обслуговує годинник з 1984 року. Розповідає, механізм потрібно періодично змащувати та регулювати хід. Кожного дня годинникар приходить у Ратушу опівдні, щоб підняти гирі й завести годинник ще на день.

“Є в нас мотори, моторами підіймаються гирі всі, а якщо світла немає, є корба і отак вручну. В ті часи, коли не було світла, коли бомбили все, то весь час приходилось накручувати вручну”, — говорить чоловік.

Сучасну будівлю Ратуші звели у 1668 році, частину перебудовували. Сходи, якими щоденно підіймається годинникар, збереглися з ХІХ століття, каже екскурсоводка Галина Мартинович-Чип.

“Будівля Ратуші виконувала свою адміністративну функцію, тут знаходився міський архів, судові та військові палати, в’язниця і кімната ката. До речі, в його функції ще входили функції аптекаря”, — каже Галина Мартинович-Чип.

Ігор Варивода розповідає, з народження живе у Самборі і не виїжджає звідси, адже має заводити годинник. Чоловік каже, щодня приходить у Ратушу через відчуття обов’язку і бажання зробити приємність містянам.

“Мій син молодший то знає вже напам’ять той годинник, як я хворів трішки, то він переводив годину, знає, як то все робити, так що заміна вже є готова”, — додає годинникар.