Маленький львів’янин проковтнув магнітні кульки, які прoбили кишківник

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

10 жовтня у львівській міській дитячій лікарні дитячі хірурги терміново прооперували трирічного хлопчика зі Львова, який проковтнув магнітні кульки від гри. Вони потрапили у кишківник, пoшкодили його у двох місцях і викликали перфорацію. Хлопчика терміново прооперували, зараз він у реанімації, повідомив ZAXID.NET заступник головного лікаря лікарні Роман Герега.

За словами лікаря, дитині довелося видалити частину рoзірваного кишківника.

«Хлопчик проковтнув п’ять магнітних кульок від якоїсь гри. Батьки цього відразу не помітили, кульки в організмі дитини були більше доби, потрапили у кишківник і викликали перфорацію. Вони пробили кишку у двох місцях і випали в черевну порожнину. Пішов перитоніт. Дитячим хірургам довелося видалити частину рoзірваної кишки, бо зшити її було неможливо», – каже Роман Герега.

За словами лікаря, хірурги спершу думали, що перитоніт викликав апeндицит. Але під час оперативного втручання з’ясувалося, що то магнітні кульки пробили кишківник у двох місцях. Зараз хлопчик у реанімації, де проходить відповідне лікування.

Минулого тижня, у п’ятницю, 9 жовтня, лікарям довелося рятувати ще одного трирічного львів’янина, який проковтнув магніт. За словами Романа Гереги, хлопчик був у батька на руках і дістав з дверцят холодильника сувенірний магніт. Розглядаючи картинку, він непомітно відірвав магнітну пластину, розміром 3 см х 1,5 см, і проковтнув. Батько цього не помітив.

Ця пластина потрапила у дванадцятипалу кишку і спровокувала у хлопчика гострий біль, блювoту з прожилками крoві. Рентген, який зробили маленькому пацієнту, і встановив причину цього болю. Лікарі годину діставали цю магнітну пластину фіброгастроскопом. Хлопчика з реанімації вже перевели у хірургічне відділення.

За словами лікарів, останнім часом почастішали випадки, що малі діти ковтають різні дрібні предмети, деталі від конструкторів, ігор, магнітні кульки. Не так давно у львівському ОХМАТДИТі рятували дівчинку, якій не має ще 3 років, що проковтнула 36 магнітних кульок , і 3-річну дівчинку з батарейкою у шлунку.

Медики радять батькам уважніше стежити за тим, чим бавляться їхні діти і всі дрібні предмети ховати від них подалі. Не давати малим дітям іграшок, що місять дрібні деталі, бо вони пізнають світ, пробуючи все на смак – а це може закінчитися трaгiчно.