Львівські лікарі дістали батарейку зі шлунка 3-річної дівчинки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

9 жовтня лікарі львівського ОХМАТДИТу витягли зі шлунка 3-річної дівчинки із Червонограда батарейку. Сторонній предмет, який маленька пацієнтка проковтнула, вдалося дістати без хірургічного втручання за допомогою ендоскопа.

Як повідомили на сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ, 3-річна дівчинка проковтнула батарейку, не зізнавшись мамі, що саме. Вона лише сказала, що щось проковтнула. Коли жінка обстежила кімнату, то помітила, що в настільних вагах бракує однієї плоскої батарейки (схожої на велику таблетку). Жінка вирішила відвести дитину у лікарню.

Спочатку сторонній предмет у шлунку дитини виявила лікарка-ендоскопістка Марта Лучак.

«Лікарі обійшлися без відкритої операції та з допомогою ендоскопа дістали стороннє тіло. Це не так легко зробити, адже лікарі оперують на відстані, батарейка слизька і вислизає, доводилося робити кілька спроб, щоб її витягнути. Дівчинці пощастило, адже батарейка не встигла наробити біди», – повідомили після успішної операції на сторінці ОХМАТДИТу у Facebook.

Батарейку з шлунку маленької пацієнтки діставала команда лікарів: Андрій Голдрич, Роман Ковальський, Ігор Гримак, Олег Ленів та Світлана Васильченко. Операція завершилася близько 16:30.

«Дівчинку ми прооперували ендоскопічно під загальним наркозом. Батарейку дістали вчасно, вона не встигла зaшкодити маленькому шлунку», – розповіла Марта Лучак.

Адже небезпека полягає у тому, що коли дитина ковтає батарейку і її не витягти вчасно, то під дією шлункового соку вона може окислитися та викликати ерозії у слизовій органів травлення.

Зараз із дівчинкою усе добре, проте деякий час вона ще перебуватиме у лікарні під наглядом медиків.