Неділя, 24 Вересня

У Львові власники собак заявляють про отруєння тварин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Власники собак написали до поліції дві заяви щодо отруєння тварин у Сихівському районі Львова. Про це Суспільному розповіла одна із власниць собак — Марина Погоріла. В поліції заяви зареєстрували, але кримінального провадження не відкрили.

Марина Погоріла була власницею дворічного Джек-рассела-терьєра — Томаса. Розповідає, 3 липня, із собакою гуляла її подруга.

“Коли ми повернулися додому, ми знайшли його неживого. Поїхали одразу в клініку, щоб лікар сказав, що сталося. Спочатку я подумала, що він чимось подавився, але лікар сказав, що всі ознаки отруєння”, — говорить власниця собаки Марина Погоріла.

Лікар ветеринарної клініки Віталій Федорович розповідає, щотижнево в клініку з отруєннями тварин звертається десятки людей, з інших міст та районів Львова, зокрема з Сихова та Левандівки. Усі тварини — з однаковими симптомами отруєння.

“Власники звертаються та розповідають, що була прогулянка і в тварини почалися неврологічні явища, блювота, піна з рота, судоми. Не треба намагатись надавати самостійно лікарську допомогу, адже вони не можуть визначити, які саме отруєння вражають власне нервову систему. Має бути антидот, який має бути введений якомога швидше у лікарні”, — каже ветеринар Віталій Федорович.

Голова громадської організації “Зелена сила” Андріана Байло каже, що масові отруєння тварин у Львові почалися у 2016 році. За її словами, мешканці Сихівського району, написали 147 заяв про отруєння.

“Це порушення закону про захист тварин та жорстоке поводження. Це 299 ст. кримінального кодексу України, яка передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі. Тому потрібно одразу фіксувати на камеру, якщо побачили, що щось кидають підозріле. Потім викликати поліцію, нічого не чіпати руками, для того щоб приїхала слідчо-оперативна група, зробила протокол огляду, і все це правильно оформила, для того щоб був правильний речовий доказ “, — каже голова ГО “Зелена сила” Андріана Байло.

За словами речниці нацполіції Львівщини Світлани Добровольської, за 10 днів до Сихівського райвідділу поліції надійшло 2 заяви від власників отруєних собак. За її словами, зараз поліцейські опитують власників тварин та співпрацюють з ветеринарами для з’ясування обставин. Кримінальне провадження поки не відкривали.