Львівська область продовжила карантинні обмеження до 30 червня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська область продовжила карантин до 30 червня через досі високі показники нових хворих на к-вірус. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Як повідомив Грень, наступне засідання обласної комісії ТЕБ і НС, де визначатиметься подальша доля карантину, “відбудеться до 30 червня”.

Заступник голови Львівської ОДА наголосив, що коронавірус буде ще довго, тому мешканцям області потрібно навчитись жити із ним і дбати про свою власну безпеку.

Однак із 23 червня на Львівщині відновлюють пасажирські перевезення. Комісія ТЕБ та НС внесла змінити до карантинних обмежень у області, інформує пресслужба ЛОДА.

Комісією на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 500 сформовані особливі правила в частині відновлення пасажирських перевезень. Зокрема, заборонено перебувати в громадському транспорті без масок або респіраторів, кількість пасажирів не може перевищує кількість місць для сидіння.

«За попередню добу було зафіксовано 200 позитивних аналізів на ковід. Хочу зазначити, що 129 з них – діагностовано вперше, а 100 з них зі Львова і лише 29 з області. Це свідчить про масове порушення карантинних обмежень серед львів’ян. Розслабились, втомились – і як результат новий антирекорд на Львівщині і в Україні. Епідеміологічна ситуація на Львівщини напряму залежить від відповідальності кожного з нас, від того як носимо маску – на обличчі чи на підборідді, чи миємо руки чи дотримуємось соціальної дистанції. Вкотре наголошую, карантин на Львівщині не послаблено!

З такими показниками про суттєве послаблення карантинних обмежень наразі не йдеться. Сьогодні комісія дозволила роботу громадського транспорту. Адже тисячі людей щодня з області їдуть на роботу у Львів, це спричинює значне скупчення людей, породжує функціонування нелегальних перевезень. Я переконаний, що дозвіл на законні транспортні перевезення дадуть змогу контролювати і відстежувати усі маршрути, це також дозволить розвантажити існуючі маршрути. Чим більша кількість громадського транспорту – тим менше скупчення», – пояснив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Слідкувати за дотриманням карантинних обмежень на території Львівської області будуть мобільні групи у складі працівників поліції, Держпродспоживслужби та представників органів місцевого самоврядування.

«Зауважень щодо відновлення транспортного сполучення немає, за умови дотримання усіх вимог», – зазначив Олег Когут, заступник директора Львівського лабораторного центру.

Окрім того, затверджено новий перелік медзакладів, які прийматимуть хворих на коронавірус.

Нагадаємо, 17 червня стало відомо, що в Україні продовжили дію адаптивного карантину до 31 липня. Згідно з постановою уряду, на період дії карантину опублікували список речей, які заборонено або рекомендується робити.

За рішенням уряду, з 22 червня повноваження щодо регулювання вимог карантину передали місцевій владі.