Вівторок, 27 Лютого

Коли відкриють фонтан біля Оперного і що там буде

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на площі перед оперним театром тривають роботи з облаштування нового фонтану. Підрядна організація провела демонтаж старого фонтану і його передано на баланс «Стрийського парку». Як наголосив мер Львова Андрій Садовий, фонтан біля оперного буде одним з найкращих фонтанів України. Також цього року у Львові запрацює фонтан на площі Двірцевій, а наступного – на площі Галицькій.

Проєкт облаштування нового фонтану виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР, а фінансує роботи благодійний фонд «Сокар Благо». До кінця вересня ремонтні роботи планують завершити.

«Для багатьох людей світу Львівська опера є символом нашого міста, тому були проведені великі дискусії, яким же має бути цей фонтан. Вже проведена уся складна робота по облаштуванню цього фонтану. 4 місяці будівельники були в землі – серйозні бетонні роботи, комунікації, мережі. Зараз ми вже вийшли із землі і йде замощення площі. Очікуємо, що до кінця вересня роботи будуть завершені. Тут буде дуже якісна плитка, комунікації – все роблять за найвищими стандартами, бо це обличчя нашого міста.

Можуть бути запитання в людей, що буде з плиткою, яка тут була раніше? Так от, кожен клаптик цієї плитки використаний на замощення інших вулиць нашого міста. Все є обліковане. Тому я задоволений роботою. Левова частка усіх цих робіт — це подарунок громаді міста від компанії «Сокар». Таке рідко буває. Я з нетерпінням чекаю, коли цей фонтан запрацює. Для міста цей фонтан буде як подарунок. Ми про це говорили давно, були складні періоди, але рішення прийняте на рівні Президента країни Азербайджан, що цей фонтан має бути у Львові. Люблять вони Львів”, — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Візуалізація: Архітектурна Майстерня “33By.pro By Ivan Yunakov”

Він буде і музичний, і світловий. Два рази на день – о 12:00 та о 18:00 – будуть відтворювати композиції львівських виконавців, яка лунає в Оперному театрі.

Як розповів Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР, після ремонту вся площа перед оперним театром стане максимально доступною для людей на візочках — в оперний театр можна буде заїхати на одному рівні, без жодної сходинки. Буде ще гумовий килимок перед в’їздом.

«Згідно з проектом запропоновано зробити так, щоб оперний театр — пам’ятка архітектури, була тут максимально добре запрезентована. Тому лінійна вісь, яка починається від театру, і йде далі до алеї, буде позначена як фонтаном, так і освітленням, яке є в мощенні. Освітлення буде в землі, воно витримує достатньо високе навантаження, щоб вантажівка, яка буде встановлювати ялинку, могла заїхати і не зіпсувавши його.

Також буде встановлено 4 великі лавки, постелено тактильну плитку з граніту, а вкінці площі буде встановлено радіальні лавки. На газонах буде встановлено вуличні колонки, щоб включати класичну музику і її звуки скоординовувати зі світлом і струменями води”, — розповів Антон Коломєйцев.

Паралельно з ремонтом площі і облаштуванням фонтану, розпочато капітальний ремонт центральної пішохідної алеї. Роботи тут також планують завершити до кінця вересня.

«На алеї буде нове вуличне освітлення, буде забезпечено полив нових газонів, і буде проведено перемощення центральної алеї натуральним каменем. Вартість об’єкту більше 10 млн грн», — додав Андрій Зозуля, голова Галицької РА.