П’ятниця, 10 Січня

Фейки та мaніпуляції Олега Синютки: топ-9 заяв

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська організація Fake-контроль, яка викриває українських політиків на бpехні та мaніпуляції, зловило на фейках та маніпуляціях кандидата в мери Львова (Львівської ОТГ) Олега Синютку. Олега Синютку та команду «ЄС» вже не вперше звинувачують у передвиборчих маніпуляціях. Активна кампанія критики та вигадування почалась незадовго до оголошення своєї участі у виборах. Отже 9 найгучніших заяв, які потребують роз’яснення:

Заява 1. «Після 2014 року (коли він пішов із посади заступника міського голови Львова, – ред.), у місті скоротилися обсяги ремонтів вулиць».

Олег Синютка заявив, що за час його роботи першим заступником мера Львова у 2007-2014 роках у місті відремонтували більше 1 мільйона квадратних метрів доріг. Як виявилось, навпаки. Кількість відремонтованих доріг у Львові збільшилась. Деталі тут.

Заява 2. «Ми зупинимо будівельну мафію! Останні 5 років у Львові відбувається боротьба за землю та безконтрольна забудова».

Часто руками соратників самого кандидата. Адже у списку Європейської Солідарності до Львівської міської ради щонайменше півдесятка представників крупного будівельного бізнесу. Найяскравіші – Назарій Бербека, директор та співвласник «Львівської інвестиційної компанії» – скaндальний забудовник Малоголосківської; Юрій Ломага та Олексій Різник – співвласники ТОВ «Львів-Енергія», партнери Григорія Козловського, відомі самовільним будівництвом ресторану в Стрийському парку, та й сам співвласник «Авалону» в списках партії «ЄС» до обласної ради. Деталі тут: https://bit.ly/3j3gnsi

Заява 3. «Влада у Львові «поза межами досяжності». «Гарячу лінію» міста обіцяю відновити і зробити активною».

Ця заява для пересічного львів’янина-користувача Фейсбуку виглядає щонайменше дивною. Адже «Гаряча лінія міста 15-80» приймає звернення від мешканців не лише за коротким номером телефону, але й на порталі https://1580.lviv.ua/, у мобільному додатку «1580 Львів» та у Facebook-групі «Гаряча лінія міста Львова». Деталі тут: https://bit.ly/2FxNIxC

Заява 4. «Львів перетворився на місто без дитячих садків, малюків дівати нікуди. У Львові як було 16 тисяч місць в садочках у 2006, стільки і залишилось».

За даними міської ради, лише за останні чотири роки у львівських закладах дошкільної освіти відкрили 125 додаткових груп у вивільнених з-під оренди приміщеннях, відкрили новий садок на вул. Новознесенській та добудовують садок на вул. Малоголосківській. За рахунок цього кількість місць зросла з 16 до 26 тисяч. Деталі тут: https://bit.ly/3k54raJ

Заява 5. «Я є категоричним противником будівництва сміттєпереробного заводу на «Знесінні». По цій ділянці немає висновку екологічної інспекції, а відповідно – немає дозволу на будівництво».

Місто ще у 2019 році отримало усі необхідні дозволи на будівництво сміттєпереробного заводу, в тому числі від Мінекології. І будівництво заплановане не на «Знесінні», яке є парковою зоною, а на землях промисловості на вул. Пластовій, 13, поблизу міських очисних споруди. Деталі тут: https://bit.ly/351jZWA
Окрім того, кандидат, перебуваючи головою ЛОДА у 2017 році пообіцяв збудувати на Львівщині за два роки три сміттєперобні заводи. https://bit.ly/34653aC . Жоден навіть не був спроектований. Ба більше, Львівську ОДА підoзрюють у розтраті 140 млн грн на вивезенні сміття зі Львова впродовж 2017-2019 років. Деталі тут.

Заява 6. «На закупівлю лабораторії у Львові для тестування хворих на коронавірус у ЛМР виділили 7 млн грн. Реально на неї витратили 1,9 млн грн. Куди поділи решту? Кажуть, на ремонти. Нині у Львові катастрофічна ситуація, навіть у приватних лабораторіях є черга на ПЛР-тестування на 8 днів наперед. При цьому в Ратуші безсоромно витрачають кошти на невідомо які потреби, наживаючись на біді людей».

Як відомо, 28 травня депутати Львівської міськради проголосували за перерозподіл бюджетних коштів, зокрема виділивши 7 млн грн на облаштування ПЛР-лабораторії у львівській лікарні швидкої допомоги. У додатку до ухвали міськради вказано, що 3 млн грн виділили на ремонти приміщень у лікарні швидкої допомоги для облаштування лабораторії, 4 млн грн – на закупівлю обладнання. Загалом з 7 млн грн витрачено майже 6,3 млн грн. Деталі тут.

Заява 7. Щодо начебто загравання чинної влади “Слугам народу” в позиції заборони в’їзду іноземцям в Україну. Синютка звинyватив місцеве самоврядування в особі свого конкурента на виборах Андрія Садового у тому, що влада «давно вже не звертає увагу на львів’ян і заграє перед Зеленським та його «слугами», вказавши на відсутність позиції мера Львова і всієї міської влади щодо заборони.

Проте позицію міська рада висловила – скерувала звернення до Кабміну проханням переглянути рішення, адже це рішення негативно впливає на туризм та індустрію гостинності нашого міста: деталі тут https://bit.ly/3gMaI8U.

Заява 8 (партійна заява). Партія «Європейська солідарність» опублікувала заяву «Західноукраїнської Спілки музеїв» про начебто підтримку Олега Синютки на виборах мера Львова. Водночас музейники заявляють, що не підтримували такого рішення. Деталі тут.