Середа, 19 Червня

Львівську ОДА підoзрюють у розтраті 140 млн грн на вивезенні сміття зі Львова – Держаудит

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Держаудитслужба встановила, що упродовж 2017-2019 років Львівська обласна державна адміністрація з порушеннями отримала 137,5 мільйонів гривень субвенції з бюджету Львова як доплати перевізникам твердих побутових відходів (ТПВ). Зокрема, частина суми нібито пішла на вивезення відходів, яких насправді не було. Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з отриманої відповіді від Західного офісу Держаудитслужби.

Видання нагадує, що в 2016 році у Львові розпочалася так звана “сміттєва криза”. Після пoжежі на полігоні твердих побутових відходів у селищі Грибовичі, яка забрала життя трьох рятувальників (іще один досі вважається зниклим безвісти), його закрили. Тоді експлуатацію звалища призупинили, а львівське сміття стали вивозити в інші міста.

Відшкодування додаткових витрат із вивезення сміття зі Львова в інші області дотував міський бюджет, виплачуючи ці кошти з субвенції (дотації з міського бюджету в державний, — ред.) Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА — він мав налагодити систему вивезення ТПВ та укладав договори з перевізниками цих відходів.

Як встановили аудитори, при підрахунку додаткових витрат із вивезення сміття Львівська ОДА враховувала і відшкодування дороги у зворотньому напрямку (з полігонів назад до Львова) для перевізників, що не було передбачено договорами. Як наслідок, лише з липня 2018-го по червень 2019 року з дотацій міського бюджету Львівській ОДА виплатили 97 мільйонів гривень.

Ще майже 39 мільйонів гривень дотацій Львівська ОДА отримала як виплату за вивезення ТПВ, які не змогли підтвердити аудитори. Йдеться про окремі випадки вивезення сміття на полігони в Чернігівській, Київській та Житомирській областях.

З частини звіту аудиторів, який є у розпорядженні “Слідство.Інфо”, відомо, що кілька селищних рад, на чиї полігони нібито вивозили сміття, не змогли підтвердити, що справді їх отримували. Йдеться, зокрема, про сміттєзвалища в селі Грозино на Житомирщині, селищі Козилець та селі Гребінки, що на Чернігівщині. А органи місцевого самоврядування в селі Гребінки та місті Бориспіль, куди нібито теж вивозили сміття, взагалі зазначили, що на їхній території полігонів для твердих побутових відходів немає.

Окрім цього, аудитори також помітили переплат на 1,6 мільйона гривень через подвійне зважування відходів. Зокрема, перевізники мали зважувати сміття на етапі вивезення зі Львова. Однак перед цим вони також зважували ТПВ ще на етапі збору, що не мало б відшкодовуватися.

Загалом аудитори заявили про фінансові порyшення у роботі департаменту щодо вивезення сміття на 137,4 млн грн. Після проведення перевірки Держаудитслужба передала свої напрацювання правоохоронцям. Поліція уже відкрила кримiнaльне прoвадження щодо посадовців ЛОДА за статтею «службова нeдбалість».

Зазначимо, що у 2017-2019 роках Львівська ОДА повідомляла про суттєву економію на вивезенні сміття зі Львова. Тодішній голова ЛОДА Олег Синютка навіть заявляв, що зекономлені на вивезенні ТПВ гроші розподіляють між громадами на ремонти доріг. До речі, перед тим, як перейняти у міста повноваження з вивезення сміття, Синютка заявляв про те, що однією з проблем у цьому питанні є те, що на вивезенні сміття зі Львова «наживаються» певні особи.