П’ятниця, 19 Квітня

Синютка сказав, що у Львові скоротились обсяги ремонту доріг. Виявилось, що неправда

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Редакція львівського порталу «Дивись.Інфо» перевірила слова кандидата на посаду голови Львівської ОТГ Олега Синютки про скорочення обсягів ремонтів доріг у Львові після того, як в кінці 2014 року він пішов з посади заступника міського голови Львова. Виявилося, що ця заява не лише не відповідає дійсності, а навпаки – темпи ремонтів навіть зросли.

Раніше Олег Синютка заявив, що за час його роботи першим заступником мера Львова у 2007-2014 роках у місті відремонтували більше 1 мільйона квадратних метрів доріг.

«З 2007-2014 роках, працюючи на посаді першого заступника міського голови Львова, я координував проекти ремонту і будівництва доріг в місті. За ці роки ми відремонтували більше мільйона квадратних метрів доріг. І це були не поверхневі роботи, а комплексні ремонти з заміною комунікаційних мереж. Прикро чути, що масштаби ремонтів доріг в місті скоротилися», – написав Олег Синютка 9 вересня у Facebook.

У межах фактчекінгового проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» журналісти «Дивись.Інфо» зібрали інформацію про об’єм виконаних ремонтів доріг у Львові у 2015-2018 роках. За їхніми висновками, він, як мінімум, не менший за площу ремонтів, зроблених за час роботи Олега Синютки в міській раді.

Так, у 2015 році капітально відремонтували 180 тис. м2 доріг і тротуарів, ще 121 тис. м2 – реконструювали. Йдеться, зокрема, про вулиці Лисенка, Промислову, Пасічну, Сихівську, проспекти Свободи і Червоної Калини.

У 2016 році у Львові збудували та реконструювали майже 138 тис. м2 доріг і тротуарів, ще майже 320 тис. м2 – відремонтували. Серед найбільших об’єктів – вулиці Київська, Русових, Котляревського, Садова, Богданівська, Творча.

Ще понад 300 тис. м2 доріг відремонтували у 2017 році: розпочали капітальний ремонт частини Личаківської, відремонтували Чернівецьку з кільцем розвороту трамвая, вулиці Митрополита Андрея, Пулюя – Трускавецька тощо.

У 2018 році райадміністрації та ЛКП «Львівавтодор» відремонтували більше 400 тис. м2 доріг і тротуарів, зокрема, завершили ремонт Личаківської і почали на Замарстинівській, провели капітальний ремонт вулиць Пластова, Просвіти, Котлярська тощо.

Відтак, лише за згадані 4 роки обсяг відремонтованих доріг сягнув понад згаданий народним депутатом мільйон квадратних метрів

Про кількість відремонтованих квадратних метрів за 2019 рік у мерії наразі не повідомляють, але зазначають, що було завершено капітальний ремонт вул. Личаківської. Розпочато капітальний ремонт вул. Замартинівської. Проведено капітальний ремонт вул. Пластової, Просвіти, Котлярської, Зимновідської-Станційної тощо. Капітальний ремонт передбачав заміну усіх комунікацій – водопроводів, каналізації, теплових мереж, дорожнього полотна, облаштування освітлення. Також було розпочато будівництво гравійної дороги від західного обходу м. Львова до житлового масиву «Білогорща».

До кінця 2020 року у Львові планують відремонтувати близько 50 вулиць. Зараз ремонтуються вулиці Шевченка, Хмельницького, Орлика, Курмановича, Пекарську. З 28 вересня розпочинається ремонт вулиці Бандери протяжністю понад 1 км. Завершується ремонт на вулиці Хуторівка.

«Не згадав Олег Синютка і про те, що напередодні проведення Євро-2012 уряд виділяв Львову кошти з державного бюджету як фінансову допомогу на безповоротній основі на ремонт доріг. Без цих коштів кількість відремонтованих доріг могла бути зовсім іншою. (…) Зрештою, як і тоді, коли Олег Синютка був першим заступником міського голови, так і сьогодні мером Львова є Андрій Садовий», – підсумовує «Дивись.Інфо»..

Зазначимо, що Олега Синютку та команду «Європейської солідарності» вже не вперше звинувачують у передвиборчих маніпуляціях. Так, минулого тижня Олег Синютка виступив проти будівництва сміттєпереробного заводу у Львові і зазначив, що його треба будувати на території області. Водночас він «забув» про власні численні обіцянки на посаді голови ЛОДА збудувати три сміттєпереробні заводи в області, що так і не втілили в життя.