П’ятниця, 17 Вересня

Депутат “слуга” Гетманцев назвав “фaшизмом” протести на захист української мови

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев став на захист скандального мовного законопроєкту Максима Бужанського.

Про це він розказав в інтерв’ю одному з телеканалів, відео якого опублікував громадський діяч Сергій Стерненко у своєму блозі.

Гетманцев заявив, що начебто цей законопроект не потребує мітингів, які зараз збираються по країні, бо вони, з його слів, ділять людей на сорти та створюють вoрожнечу.

Він також назвав “фaшистами” тих, хто протестує проти цього законопроекту і є фактично захисниками державності та мови.

“Оце люди, які 5 років знyщалися над нашою країною, намагаються повернути порядок денний, який був 5 років. Але це вже не вдасться зробити. Ми всі розуміємо, що проєкт Бужанського – це проєкт про недискримінaцію, а не проєкт про мову. Жодним чином не утискається українська мова. Навпаки, людям різних мов надаються рівні можливості.

Тому я абсолютно підтримую цей законопроєкт. Він точно не вартий мітингів, знову цієї вoрожнечі. Знову поділу людей на сорти. Оцього фaшизму, який був присутній протягом останніх років”, – сказав Гетманцев.

“Я даю тобі підказку. Дивись, береш Бужанського, ще можеш Дубінського взяти, або когось із ОПЗЖ. Купуєте квитки на Москву, сідаєш і їдеш з України і більше ніколи не повертаєшся”, – відповів йому у своєму блозі Сергій Стерненко.

Українська журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва написала у Facebook:

“Відкриваю, ким працював Гетманцев раніше. Помічник Володимира Сівковича – прямої агентури РФ, яка наплодила цілу павутинку агентів замаскованих та прямих. Нині відхаркуємо тих шаріїв і всяку клопівню… Все ясно з Гетманцевим. Така ж тварина, як і Олег Волошин із ОПЗЖ, який волає, що ніякого суверенітету в України нема”.

До слова, народний депутат України І–IV скликань, видатний український вчений, державний та громадський діяч, Герой України Ігор Юхновський під час свого витупу у Раді звернувся до президента Володимира Зеленського.

Юхновський під час урочистого засідання присвяченого 30 річниці ухвалення Декларації про суверенітет України попросив Зеленського зробити попереднього президента (мова, очевидно, про Петра Порошенка) своїм радником і не принижувати статус попередніх глав держави.

Також Юхновський звернувся до президента Зеленського із закликом стати прикладом для наслідування у прагненні говорити українською.

«Нехай ваша українська мова стане рідною і чудовою за своїм мелодійним звучанням. Нехай такою вона стане у вашій родині. Від вас яскравим світлом нехай вона пошириться на ваших соратників, і на всю державу», – сказав Юхновський.

Share.