Біля Львівської політехніки вийшли на мітинг на підтримку Ірини Фаріон

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 20 листопада, біля Національного університету «Львівська Політехніка» відбувся протест, на якому студенти вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. На мітинг вийшли, зокрема, викладачі університету та однопартійці на її підтримку. Вони не згідні зі звільненням професорки та вимагають звільнити міністра освіти та науки Оксена Лісового, інформує Zaxid.net.

Акція відбулася одночасно біля головного та першого корпусів Львівської політехніки. Прихильники Ірини Фаріон прийшли з плакатами «Бандера закликає вийти за Ірину Фаріон», «Ніхто не зупинить ідею, час якої настав», «Мови не знають політично упереджені, або розумово відсталі».

Фото: Варта1

Фото: Суспільне Львів

Доцентка кафедри української мови Оксана Микитюк заявила, що співробітники кафедри проти звільнення Ірини Фаріон.

«Ірина Фаріон вимагала в правовому полі виконувати закони України, тому що це основа нашого життя. Вона свою позицію висловила поза Львівською політехнікою, але позиція незмінна – закони мають бути для всіх. Ми проти звільнення Ірини Фаріон. Зрештою, кожен воїн у своїй присязі казав, що він зобов’язкується виконувати закони України. Ми також за виконання всіх законів України і хочемо, щоб Ірина Фаріон була разом з нами на нашій кафедрі», – сказала Оксана Микитюк, виступаючи на мітингу.

Також на підтримку звільненої Ірини Фаріон виступили її однопартійці, зокрема, викладач Львівської політехніки та депутат Львівської облради Йосиф Ситник.

Фото: Суспільне Львів

Фото: Суспільне Львів

У підсумку акції її організатори зачитали звернення до Львівської політехніки з вимогою відновити Ірину Фаріон на роботі, також вимагали виконати наказ університету про створення тимчасової робочої комісії для неупередженого розслідування ситуації та публічно оприлюднити її висновки, в іншому разі погрожували висловленням недовіри ректору Юрію Бобалу.

Також вимагали розслідувати ймовірне втручання в роботу університету міністра освіти і науки Оксена Лісового та уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця та звернулися до Верховної Ради про звільнення їх з посад.

Окремим пунктом у резолюції мітингу прозвучало звернення до правоохоронців з вимогою розслідувати діяльність профспілки студентів лівого спрямування «Пряма дія» та ГО «Українські студенти за свободу», які організували студентську акцію проти Ірини Фаріон.