Субота, 4 Травня

Апеляцію щодо арешту Гринкевича відклали на місяць, – Центр протидії корупції

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Київський апеляційний суд сьогодні мав розглядати скаргу захисту щодо запобіжного заходу Ігорю Гринкевичу. Його підозрюють у наданні 500 тисяч доларів хабаря одному із керівників слідчого управління ДБР. Про це повідомили у Центрі протидії корупції, передає “Еспресо.Захід”.

Як зазначається, розгляд справи відклали за клопотанням адвокатів.

“Під час обрання запобіжного заходу у першій інстанції у підозрюваного Гринкевича було три захисники. Згодом до його захисту доєдналися ще два адвокати. Нова захисниця попросили відкласти засідання, бо вона нібито ще не встигла ознайомитися з матеріалами, підготувати доповнення до скарги і узгодити позицію з підозрюваним.

Сам Гринкевич сидить у СІЗО. Заставу у 429 млн грн він не вносив. На наступне засідання його участь мають забезпечити за допомогою відеоконференцзв’язку”, – йдеться у повідомленні.

Наступне засідання має відбутися у четвер, 22 лютого, водночас строк перебування під вартою у Гринкевича спливає 26 лютого.

До слова, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім’ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.

Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами.

Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.

Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов’язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень. Також цього дня львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича.

Нещодавно у сім’ї Гринкевичів вперше відреагували на корупційний скандал.

Крім того, 11 січня стало відомо, що суд арештував майно і рахунки компаній бізнесмена Гринкевича. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена продукція компаніями Гринкевича на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями ЗСУ.

АРМА знайшло в Гринкевичів та їхнього оточення елітні авто, нерухомість і зброю. За інформацією відомства, Ігор Гринкевич та його спільники обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

“60% бюджетних коштів, які підконтрольні фігуранту юрособи отримували від Міноборони, виводились на користь інших афілійованих компаній (найчастіше здійснювались операції щодо надання або повернення фінансової допомоги). Підприємства проводили ризикові (безтоварні) фінансові операції. Решта 40% коштів – для забезпечення виконання державних контрактів – переказувались на рахунки турецьких виробників одягу у Турецькій Республіці”, – зазначили в АРМА.

Згодом Печерський суд оприлюднив подробиці затримання бізнесмена Гринкевича, а в ДБР розповіли, на якому етапі перебуває справа.

17 січня Державне бюро розслідувань оголосило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень

ДБР оголосило у розшук Романа Гринкевича. Він є одним із п’яти підозрюваних у кримінальному провадженні про закупівлі одягу для Збройних сил. Трьом іншим підозрюваним у Печерському районному суді Києва обрали запобіжний захід.

22 січня Державне бюро розслідувань затримало в Одесі Романа Гринкевича – одного з підозрюваних у справі про закупівлю неякісного військового одягу для потреб ЗСУ. Пізніше Печерський районний суд Києва відправив його під варту на 2 місяці із можливістю застави у 500 млн грн.

У ДБР розповіли, що Роман Гринкевич був в Одесі без мобільного зв’язку, щоб його не вистежили.

“Остаточне рішення буде за судом”: донька Гринкевича відреагувала на корупційний скандал.

Адвокати Романа Гринкевича подали апеляцію на ухвалу суду про запобіжний захід.