Неділя, 25 Лютого

В Україні виділили 100 мільйонів гривень на зйомку патріотичних серіалів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На зйомку патріотичних кіносеріалів в Україні в 2020 році виділили з бюджету 100 мільйонів гривень. Кошти взяли з 1 мільярда, який держава додатково надала на культурні гранти, повідомив міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«До кінця року сфокусуємося на виробництві серіалів патріотичного спрямування. З українськими акторами й українськими наративами.

У важкий карантинний і посткарантинний період попит глядачів зростає саме на телевізійний продукт. Це рішення дозволить підтримати кіноіндустрію та запропонувати глядачеві те, що йому подобається», – пояснив міністр.

Початок пітчингу ( коротке словесне або візуальне представлення ідеї кінофільму, своєрідна презентація) заплановано на другу половину вересня.

Решту коштів з 1 мільярда гривень уряд спрямує Українському культурному фонду (590 мільйонів гривень), Держкіно (50 мільйонів гривень), Українському інституту книги (150 мільйонів гривень) і на нагальні потреби, зокрема на розроблення електронного ресурсу культурної спадщини й культурних цінностей і побутові витрати (110 мільйонів гривень).

До слова, в Україні знімуть біографічний музичний фільм про співачку Квітку Цісик, який називатиметься «Квітка».

Нагадаємо, Міністр культури Олександр Ткаченко анонсував відновлення у 2021 році сотні пам’яток архітектури. Відомо, що на Львівщині збираються відреставрувати Підгорецький замок та оборонні мури Жовкви.