П’ятниця, 17 Вересня

Підгорецький замок та оборонні мури Жовкви планують відновити у 2021 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністр культури Олександр Ткаченко анонсував відновлення у 2021 році сотні пам’яток архітектури. Відомо, що на Львівщині збираються відреставрувати Підгорецький замок та оборонні мури Жовкви.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив очільник Мінкульту, передає Львівський портал.

Міністерство культури запропонувало включити сотню пам’яток архітектури у програму «Велике будівництво» на 2021 рік. Відтак всі всі об’єкти планують відновлювати вже з наступного року.

«Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину, яка подекуди є в критичному стані – занедбана й напівзруйнована. Та ці об’єкти є кодом нашої нації. Збереження їхньої автентичності і духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок перед наступними поколіннями», – відзначив Олександр Ткаченко.

Перелік усіх об’єктів культури, які в Україні хочуть відновити, поки ще не доступний. Втім у міністерстві обіцяють презентувати його найближчим часом.

На Львівщині пропонують відновити оборонні мури Жовкви (XVI-XVII ст.) та Підгорецький замок (1635-1640 рр, 1779 р.).

Також відомо, що у 2021 році планують відновити Замок Любарта у Луцьку, Бережанський замок на Тернопільщині, палац Потоцьких в Одесі, заповідник «Хортиця» у Запорізькій області, заповідник «Качанівка» у Чернігівській області, заповідник «Софія Київська» та інші.

Share.