Вівторок, 22 Жовтня

ТОП-11 містичних локацій в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Екстремальний туризм давно став неймовірно популярним серед мандрівників. У кожній країні з давньою історією назбиралося чимало загадкових місць, від яких холоне кров. Україна — не виняток. Ці локації приваблюють туристів-екстремалів та й взагалі тих, хто любить полоскотати собі нерви.

Ставка Гітлера Вервольф, Вінничина

«Вервольф» у Вінницькій області повинен був стати «магічним центром», місцем сили Гітлера. Для цього тиран навіть консультувався з чаклунами-магами-провидцями.

Ставка Гітлера Вервольф

Ставка Гітлера Вервольф розміщувалася за 8 км на північ від м. Вінниця біля смт. Стрижавка, на території тодішньої генеральної округи Житомир. Вона призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники припускають, що навіть і для подальших бойових дій у напрямку Ірану та Індії. Адольф Гітлер був у «Вервольфі» тричі, загальна тривалість перебування — 156 днів: за свідченнями його біографів, у жодній з інших ставок фюрер не провів так багато часу.

Селище Заїзд в Чернігівській області

Село знаходиться на самому в’їзді в покинуті Прилуки. Заїзд пов’язують з так званими геопатогенними зонами. Тут постійно ламаються автомобілі, а годинник перестає показувати правильний час. Люди тут відчувають слабкість. Одна з версій з приводу того, що відбувається в селищі, така: тут накладаються різні за силою магнітні поля, тому і відбуваються містичні речі. За іншою версією, такий вплив на людей мають якісь таємні випробування на військових об’єктах.

Соминське озеро, село Сомин Волинської області

Озеро знаходиться посеред лісу в 2 кілометрах від села. Люди бояться купатися в ньому, оскільки тут нібито навіть не клює риба і не співають птахи. А все тому, що в озері живе чудовисько. Останній раз тварину зі зміїною головою і тулубом крокодила бачили в цьому місці 30 років тому. За однією з легенд, в озері живе гігантський древній сом. За іншою − доісторична акула.

Зелений театр, Київ

Це величезна споруда з підземними ходами і тунелями. У різні часи в неї то блискавка потрапляла, то вона горіла. За часів будівництва комплексу неподалік був цвинтар самогубців. А за радянських часів злочинці часто залишали тут трупи. Кажуть, що Зелений театр − це центр підземних комунікацій ще з часів заснування Києва. Розповідають також про жіночий монастир, який відлучили від церкви. Ходять чутки, що тут любив гуляти Булгаков.

Бойова гора поблизу Івано-Франківська

Таку назву гора отримала нібито через страшний бій між козаками та польськими загонами Потоцького. Але ходять і багато інших легенд. Одна з них розповідає про велетнів, які тут жили. Вони хотіли дістатися до Бога і за це їх затопили. Після цього територію захопили біси, а коли їх прогнали, на горі з’явився монастир. Коли ченці стали грішити, монастир пішов глибоко під землю. Також люди кажуть, що вночі по горі ходить нечисть.

Тюрма на Лонцького, Львів

Тут в 20 столітті були політичні в’язниці польського, радянського і нацистського режиму. Найтрагічнішим періодом в тюрмі був період радянської влади. Стіни в’язниці побачили стільки людських страждань, що важко уявити більш моторошне місце. Зараз тут знаходиться музей-меморіал жертв окупаційних режимів.

Єврейський цвинтар, Івано-Франківськ

У жовтні 1941 року німці на вантажівках привезли сюди тисячі євреїв. На кладовищі вирили яму глибиною 5 м. Жахлива кара тривала 5 годин. Тоді було вбито від 6 до 10 тисяч безневинних людей.

Будинок з привидами, Тернопіль

Будинок розташований в приватному секторі мікрорайону “Дружба”. Побудований він на місці кладовища. За розповідями, коли будинок побудували, в ньому відразу оселилася нечисть. Звідти було чути моторошні звуки. А світло мерехтіло ще тоді, коли електрика не була проведена. Власник будинку не побоявся поселити туди свою сім’ю, однак літаючі предмети і танцюючі меблі все ж вижили їх з дому. Після цього кам’яний будинок довго був порожнім, а зараз там нібито живе жінка.

Вінницька психіатрична лікарня, Вінниця

В кінці 19 століття у Вінниці з’явилася психіатрична лікарня. Найстрашніші історії цього місця розповідають про методи, якими тут намагалися лікувати хворих. Тут широко застосовували кровопускання, опіки, проносні засоби, оцет, голодування, водолікування. Людей одягали в гамівні сорочки, зв’язували ременями, а іноді застосовували навіть кайдани. Пізніше, за часів радянської окупації, в психлікарню часто потрапляли здорові, але неугодні режиму люди, над якими тут проводили експерименти.

“Бугайский трикутник”, хутір Мала Бугайка в Сумській області

Цей невеличкий хутір оповитий містикою. Очевидці розповідають про зупинку і прискорення часу. Також люди тут страждають галюцинаціями. Місцеві їдуть з цього містичного селища і радять обходити його. Вчені кажуть, що годинники тут дають збої в роботі через магнітне поле. Однак пояснити дивні стуки і стогони, які чують жителі в своїх будинках, ніхто не може.

Прип’ять, Київська область

Найстрашнішим місцем в Україні, безсумнівно, є мертве місто Прип’ять, про яке знають всі. Кілометри порожніх вулиць, покинуті будинки і дитячі сади. Важко уявити щось страшніше, ніж мертве місто. Місто стало неживим після вибуху на Чорнобильській АЕС.