Понеділок, 24 Червня

Американець, який проживає в Україні про те, чому студентам треба вчити українську

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

16 вересня Парламент провалив законопроєкт №3717 щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства у першому читанні. Іншими словами, Рада провалила першу спробу узаконити навчання російською для іноземних студентів.

Суть цього законопроєкту полягала в тому, що навчання іноземних студентів “може здійснюватися іноземною мовою”. Є всі підстави підозрювати, що під іноземною малась на увазі – “російська”. А ось, що стверджували у пояснювальній записці до законопроєкту:

“Кількість іноземних студентів в нашій країні зростає, а тому Україна має реагувати на відповідний попит, зокрема шляхом створення найкращих умов з метою уникнення будь-яких труднощів. Як відомо, мова освітнього процесу є одним з основних критеріїв обрання саме українських вишів, а тому вкрай необхідно створити найбільш сприятливі умови не лише для реалізації освітніх програм для відповідної категорії студентів іноземною мовою, а й забезпечити вивчення останніми державної мови”, – йшлося у записці.

Мабуть, депутати хотіли, аби Юра з Коломиї не нагадував їм, що українську вивчити легко.

Популярний в соцмережах Instagram і TikTok чорношкірий студент-іноземець Джуда Окейчукву (або просто Юра з Коломиї, як його називають тутешні) вже 5 років проживає й навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті.

Хлопець родом з міста Лансінг, штат Мічиган у США. Обоє його батьків працюють в медичній сфері, мати – кардіохірург, батько – біохімік. Сам Джуда мріє лікувати дітей, і, аби досягнути цієї мети, йому довелося обирати університет. Як твердить студент, здобувати медичну освіту в Штатах неймовірно дорого. У себе вдома він провчився лише рік і вирішив переїхати на навчання до України.

За 5 років проживання Джуда зміг опанувати українську мову та може вільно спілкуватися з людьми на вулиці. До цього його спонукало те, що в перший час, коли він приїхав в Україну, тут мало хто розумів англійську. Часом було важко купити навіть пляшку води. Крім того, хлопець любить спілкування, а для цього необхідно було знати мову. Та й в навчанні це дає багато переваг.

У своєму відео, чому іноземним студентам варто вчити українську мову, він з гумором пояснює, що це не лише привертає увагу жінок, які зліплять тобі вареники (сміється), але й на професійному рівні дозволяє, наприклад, поставити правильний діагноз пацієнту. Окрім цього, це повага до людей та країни, у якій ти навчаєшся та проживаєш. Дивіться це відео:

Юра з коломиї про навчання російською

В парламенті з‘явилась ідея (вже провалилась на голосуванні), що іноземним студентам потрібно викладати російською. Мабуть, вони хотіли, аби Юра з Коломиї не нагадував їм, що українську вивчити легко. Не вийшло! Юра, смали далі!

Gepostet von Андрій Садовий am Mittwoch, 16. September 2020

Після голосування 16 вересня за цей мовний законопроєкт, народна депутатка України IX скликання від партії «Голос» зі Львова Наталія Піпа з трибуни парламенту перед депутатами виступила з гучною промовою. Вона тримала й показувала депутатам фотографію “Юри з Коломиї” та промовляла:

“Це Джуда. Він приїхав до України з Детройта. Він говорить українською краще, ніж багато людей в парламенті. Сьогодні “Слуги народу” намагалися повернути російську, як мову навчання у вишах. Я не бачу причини, чому в Україні іноземці мають навчатися іншими мовами, ніж українською, англійською і мовами Євросоюзу.

Ось статистика: близько 60 тисяч студентів приїжджають навчатися в Україну. Із них: 15 тисяч – з Індії, 6 тисяч – з Марокко, 5 тисяч – з Туркменістану, 3 тисяч – з Нігерії. Для усіх цих людей російська не є рідною мовою. І ніякої економічної вигоди Україна від цього не отримає. Сьогодні перед нами був вибір: глобальний світ, в якому ми розуміємось українською і англійською мовами, чи “русскій мір”, який нас чекає з танками і yбивцями. Глобальний світ переміг. Законопроект 3717 про русифікацію ЗВО – не пройшов, 210 голосів.

Особлива подяка Джуді з Коломиї за проукраїнську позицію і що знає українську мову краще, ніж деякі парламентарі!”.

#ПеремогаЦе Джуда. Він приїхав до України з Детройта. Він говорить українською краще, ніж багато людей в парламенті….

Gepostet von Наталія Піпа am Mittwoch, 16. September 2020

На подію відреагував і мер Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Фейсбуці:

“В парламенті з‘явилась ідея (вже провалилась на голосуванні), що іноземним студентам потрібно викладати російською. Мабуть, вони хотіли, аби Юра з Коломиї не нагадував їм, що українську вивчити легко. Не вийшло! Юра, смали далі!”.