Вівторок, 28 Листопада

Закохався в Україну і став зіркою Instagram: американець, який вже 5 років вчиться в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Популярний в соцмережах Instagram і TikTok студент-іноземець Джуда Окейчукву (або просто Юра з Коломиї, як його називають тутешні) вже 5 років проживає й навчається в Україні в Івано-Франківському національному медичному університеті. Хлопець родом з міста Лансінг, штат Мічbган у США. Обоє його батьків працюють в медичній сфері, мати – кардіохірург, батько – біохімік. Сам Джуда мріє лікувати дітей, і, аби досягнути цієї мети, йому довелося обирати університет. У нього є ще брат і дві сестри, одна ще вчиться в школі, а інша служить в армії США. Про це розповідає сайт Університету.

Як твердить студент, здобувати медичну освіту в Штатах неймовірно дорого: «У нас таке дороге навчання, що п’ять років навчання тут еквівалентні одному року навчання практично у будь-якому американському медичному університеті». У себе вдома він провчився лише рік і вирішив переїхати на навчання до України.

На його вибір також вплинула тітка, яка є випускницею франківського університету. Вона й порадила племіннику обрати Івано-Франківськ.

За 5 років проживання Джуда зміг оволодіти українською мовою та може вільно спілкуватися з людьми на вулиці. До цього його спонукало те, що в перший час, коли він приїхав в Україну, тут мало хто розумів англійську. Часом було важко купити навіть пляшку води. Крім того, хлопець любить спілкування, а для цього необхідно було знати мову, бо наша молодь теж не дуже знає англійську. Та й в навчанні це дає багато переваг.

Джуда Окейчукву (Юра з Коломиї) у Львові

А ще він вважає українську дуже романтичною і полюбляє співати пісні вітчизняних виконавців та гуртів. Найбільше йому до вподоби «Океан Ельзи». Окрім цього він грає на скрипці, альті, самостійно опанував гітару. І особливо він спілкується місцевою говіркою.

Українські скоромовки у виконанні американця

Gepostet von Баба і кіт am Mittwoch, 6. Mai 2020

Він говорить, що давно закохався у нашу культуру. Адже в Америці практично немає поняття однієї культури. Населення США складається з мільйонів людей різної національності, які мають свої традиції. Однак однієї загальної «американської» національної ідентичності немає. Йому до вподоби українські традиції, звичай та кухня. Хлопець обожнює домашній борщ, але ненавидить холодець.А ще він любить баскетбол. Завдяки цьому йому вдалось знайти в Україні чимало друзів. І, як запевняє Джуда, у нас вміють грати в баскетбол. Завдяки цьому американському виду спорту, який давно поширився у світі, хлопець відвідав чимало українських міст, де змагався з місцевими командами.

Під час карантину Джуда, як і всі студенти, знаходиться на карантині й майже весь вільний час присвячує навчанню, адже це його останній рік навчання в університеті. Займається спортом та підкорює Instagram. Зараз на його сторінку в Instagram підписано більше 175 тисяч користувачів соцмережі, а також майже 10 000 слідувачів TikTok. А все завдяки поєднання екзотичної для України зовнішності, хорошого знання нашої мови та відмінному почутті гумору. Майже щодня хлопець викладає на свої сторінці відео, де відповідає на запитання підписників, розповідає про себе та карантин та розвінчує расові стереотипи. А також вчить всіх охочих доволі складних американських скоромовок.

Стосовно ж свого майбутнього, то Джуда планує завершити своє навчання в ІФНМУ і повернутися в Америку, аби підтвердити свої знання і, за можливості, стати педіатром або пластичним хірургом. І хоч хлопець мріє знайти роботу вдома, або в Англії, але запевняє, Україна назавжди залишиться у його серці, і він обов’язково приїжджатиме сюди. На жаль, як він говорить, зарплати українських медиків дуже низькі, що змушує його повернутись назад. До речі, як він говорить, “Юрою з Коломиї” його назвали друзі, тому що він дуже багато разів відвідував Коломию за останні роки.