7 сучасних українських фільмів, які доступні для перегляду безкоштовно

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Недавно в Держкіно заявили, що деякі сучасні українські фільми з’явились у вільному доступі Інтернет для перегляду кіноманами. Серед чудових стрічок можна переглянути “Червоний”, “Стрімголов”, “Іван Сила”, “Олександр Довженко. Одеський світанок”, “Зрадник”, “Таємний щоденник Симона Петлюри”, а також унікальний фільм “Плем’я”. Кожен із них заслуговує на увагу та визнання глядачів.

1. “Червоний” (2017)

Воїн УПА Данило Червоний знаходить у собі сили протистояти репресіям начальника табору, здійснюючи відчайдушну спробу вирватися на свободу і піднімаючи перше повстання в Гулагу. Для зйомок сцен каторги біля села Ганнівка була знайдена справжня шахта, яку більшовики закрили в 1917 році. Відтоді вона не використовувалася. Глибина столітньої шахти – 35 метрів, а частина зйомок проходила під землею, в справжніх штреках. Музичний супровід кінострічки створив італійський композитор Франко Еко. Рейтинг IMDb: 7,1/10.

2. “Стрімголов” (2017)

Психологічна драма “Стрімголов”, київська історія, від Марини Степанської. Головні 27-річні “негерої” намагаються зробити непростий вибір в складних умовах “героїчного часу”. Кінострічка отримала приз – показ фільму на Каннському кіноринку. Рейтинг IMDb: 7/10.

3. “Іван Сила” (2013)

Дія фільму розгортається у ХХ столітті. У фільмі розповідається про українського цирковому силача Івана Фірцакаякий на піку своєї кар’єрипісля того, як у 1928 році його визнали найсильнішою людиною планетиприпинив виступи за кордоном і повернувся на Батьківщину.

У фільмі немає декорацій – всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохив справжній фортеців теперішньому цирку. Крім тогоі всі видовищнівсі силові трюки виконані у фільмі наживо. У картині можна буде побачити справжніх сажотрусівунікальні ретро-автомобілі та багато атрибутів епохиз якою нас розділяє практично ціле століття. Рейтинг IMDb: 7,3/10.

4. “Олександр Довженко. Одеський світанок” (2014).

Документальний фільм розповідає про те, як Олександр Довженко створював свої перші фільми, які згодом були включені до золотого фонду світового кіно. Головну роль виконав актор і співак Сергій Бабкін. Автори проєкту запевняють, що ще такого артиста його прихильники не бачили. Рейтинг IMDb: немає.

5. “Зрадник” (2017)

Кінострічка оповідає про 1970-ті роки радянської України. Політична задуха на кіностудії. Куртор від КДБ дає розпорядження перемонтувати фільм відомого режисера, який правдиво висвітлює події української “громадянської війни”, що йде врозріз політики партії. Режисер-стажер отримує завдання зайнятися новим монтажем стрічки. Їй належить зберегти та захистити авторську роботу й історичну правду. Кінострічка присвячена пам’яті видатних українських кінорежисерів Олександру Довженку, Сергію Параджанову та Юрію Іллєнку. Рейтинг IMDb: 4,9/10.

6. “Таємний щоденник Симона Петлюри” (2018)

Історична драма оповідає про життя і діяльність головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, а також про його еміграцію. На роботу над сценарієм кінострічки пішло близько 6-ти років. Зйомки фільму проходили у Львові та Києві, а також у Парижі. Рейтинг IMDb: 6,2/10.

7. “Плем’я” (2014)

Події стрічки розгортаються в школі київського інтернату для глухонімих. Фільм є експериментом у галузі кіно і повністю знятий мовою жестів, у ньому немає субтитрів і закадрового голосу. Головний герой фільму Сергій потрапляє в спеціалізований інтернат для людей із вадами слуху, де діє кримінальна організація «Плем’я». Намагаючись вписатися в ієрархію школи, Сергій бере участь у кількох пограбуваннях. Однак кохання змушує його порушити неписані закони племені. До речі, видання Rolling Stone внесло український фільм «Плем’я» до 50 найкращих стрічок десятиліття. Рейтинг IMDb: 7/10.

Share.