Біля Львова почали будувати нові очисні споруди за 159,7 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цьогоріч на Львівщині розпочали реалізацію природоохоронного заходу “Нове будівництво очисних споруд з влаштуванням під’їзної дороги в с. Малечковичі Львівського району Львівської області”. Про це повідомляє Львівська ОВА.

За проєктом передбачили збудувати нові очисні споруди на території Солонківської територіальної громади, загальною продуктивністю 1200м3/добу. Там встановлять шість модулів біодисків продуктивністю 200м3/добу кожен.

Захід має на меті забезпечити якісну, високоефективну систему водовідведення, впровадити сучасні технології очищення стоків з застосуванням комбінованих очисних споруд з унікальною системою ротаційної біологічної очистки, встановити енергоефективне обладнання, припинити забруднення неочищеними стічними водами навколишнього природного середовища.

Загальна вартість будівельних робіт становить 159,7 мільйонів гривень. У 2023 році роботи виконують коштами обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, на що передбачили 15 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів гривень – з місцевого бюджету. Завершити реалізацію проєкту планують у 2025 році.

Оскільки проєкт масштабний та дороговартісний для залучення коштів міжнародної технічної допомоги Солонківська ТГ подала проєктну заявку для участі у Програмі транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

“Метою проєкту є впровадження сучасних технологій очищення стоків з застосуванням енергоефективного обладнання та максимальним забезпеченням очищення стічних вод. Реалізація проєкту забезпечить створення умов для підключення до водовідведення близько 9000 мешканців сіл Солонка, Наварія, Малечковичі.

В результаті буде припинено забруднення річки Малечковичка, що впадає в річку Щирка – басейн Дністра та озера Наварія”, – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

До слова, у Дрогобичі реконструюють каналізаційні очисні споруди. Загальна кошторисна вартість будівельних робіт складає 22,5 млн. гривень. Загалом у цьому році заплановано виконати роботи на суму 13,2 млн. гривень, з них: кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 7,9 млн. гривень та місцевого бюджету – 5,3 млн. гривень.