У Львові складуть реєстр історичних мозаїк з метою їхнього збереження

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львівській міськраді створять відкритий реєстр історичних мозаїк міста для їхнього збереження, передає Zaxid.net.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконкому ЛМР у п’ятницю, 2 серпня.

У проекті рішення зазначено, що замовники та підрядники будівництва зможуть проводити виключно ремонтні роботи фасадів, на яких розташовані мозаїчні елементи.

«Наше управління провело інвентаризацію мозаїк до 1939 року, але настав час створити реєстр таких творів радянського часу для визначення їхньої цінності, оцінки стану та подальшого збереження. Дослідниця львівських мозаїк Наталія Піддубна нещодавно захистила дисертацію з цієї теми. Вона передала нам інформацію, яку ми опрацюємо і оприлюднимо», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець.

Після проведення інвентаризації перелік історичних мозаїк Львова опублікують на Порталі відкритих даних ЛМР. За словами Лілії Онищенко-Швець, зараз у Львові існує 137 мозаїк. З них 33 створені в радянські часи від 1939 до 1991 року, а 37 – в часи незалежності України.

Рішення про створення реєстру мозаїчних творів прийняли після резонансного знищення 18 липня мозаїки на фасаді магазину «Океан», яку власники будівлі обіцяли зберегти після реконструкції.

Share.