Неділя, 14 Квітня

У Львові !FEST збудував готель з фасадом із кортенової сталі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові холдинг емоцій !FEST збудував готель на вулиці Лемківській, 15а, де раніше розташовувались «Лабораторія їжі» Холдингу і «Видавництво Старого Лева». Це перша будівля у місті, фасад якої виконаний із кортенової сталі. Споруда запроєктована на колишній швейній фабриці.

Відкриття відбулось на початку 2020 року. Це 7-поверховий готель, де розмістились 69 двомісних номерів. Для відвідувачів є маленька парковка.

Фото: TRDZ / Facebook

Фото: ЗАХІД ФАСАД БУД ПРО

Основний матеріал проєкту – кортен, який з часом змінює свою фактуру. Наразі сталь ще не набула свого остаточного вигляду. Загалом, фасад буде повністю темного кольору, а коли випадатиме дощ, то вона ставатиме яскравішою. Така сталь окиснюється, набуває іржавого забарвлення і надалі не потребує фарбування чи іншого обслуговування. Наразі FEST Hotel ще незавершений – підрядники допрацьовують деталі.

В дизайн готелю інкорпоровані історії про місто: «зокрема про те круте і цікаве, те справжнє, що було у Львові колись, і що зникло і залишилось лише образами на старих фото чи в пам’яті старих львів’ян», пишуть на сторінці готелю.

Фото: TRDZ / Facebook

Фото: ЗАХІД ФАСАД БУД ПРО

Однокімнатний номер категорії Standard для двох людей вартує 1800 гривень. Сімейний номер на чотири особи обійдеться 3600 гривень.

До цього у Львові використовували кортенову сталь при спорудженні першої черги Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Відтак, станом на зараз побудована меморіальна стела, яку покрито кортеном, і вона вже набула свого вигляду за місяці часу.

Довідка

Кортенова сталь — легована сталь, що, за певних умов, стійка до атмосферної корозії. Це група сталевих сплавів, що були розроблені для використання у важкій промисловості, суднобудуванні як конструкційний матеріал. Також використовуються як декоративний матеріал при створенні будівель, скульптурних композицій, тощо.

Особливістю таких сплавів є те, що сталь після певного часу (до кількох років) перебування на відкритому просторі піддається початковому окисленню, після чого набуває мідного кольору та більше не страждає від негативного впливу навколишнього середовища. На поверхні сталі формується захисний шар, який і убезпечує її надалі від впливу атмосферної корозії. Така сталь не потребує фарбування чи іншого обслуговування.