Вівторок, 16 Квітня

Нетуристичний Львів: вулиця із вишуканих вілл та кам’яниць

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Недавно ми писали про одну з найкрасивіших вулиць Львова – вул. Тарнавського. Сьогодні ми розповімо про сусідню компактну, але дуже багату на старі вілли вулицю – вул. Льва Толстого. Вулиця знаходиться у Личаківському районі у місцевості Снопків, сполучаючи власне вулиці Тарнавського та не менш красиву вул. Ольги Басараб.

Вулицю Льва Толстого переважно забудували на початку минулого століття у стилі сецесії, функціоналізму та польського конструктивізму 1930-х років. Від 1911 року носила назву Красінського — на честь видатного польського поета, від 1943 р. — Шілльґассе — на честь пруського військовика, участника Наполеонівських воєн Фердинанда фон Шиля, від липня 1944 повернута стара довоєнна назва вулиці, а вже за “совітів” на честь російського письменника Льва Толстого.

Пам’ятка архітектури місцевого значення № 1390. Житловий будинок

Вулиця справді багата на вишукані вілли та кам’яниці, це одне з найдорожчих місць у Львові. Наприклад, 2-кімнатні квартири продають за понад 200 000 доларів США. Переважна більшість будинків на вулиці є пам’ятками архітектури місцевого значення міста Львова.

А на фото нижче колись розташовувався будинок №16. За польських часів тут була молочарня Анни Брандмаєр. Нині на місці цього будинку, зруйнованого під час вiйни, розташований дитячий майданчик.

Вулиця сама по собі дуже зелена зі старими насадженнями і брукована. Це додає цієї історичної шляхетності! Більшість будинків гарно доглянуті, мешканці прикрашають свої затишні дворики та слідкують за чистотою.

№32. Пам’ятка архітектури місцевого значення. Житловий будинок

№27. В цій віллі до 1918 року мешкали Анджей та Ольга Малковські — засновники польського скаутського руху у Львові

Декоровані вілли під номером №8 та №4. Не є пам’ятками архітектури

Радимо також включити в маршрут вулицю Йосипа Сліпого, а також Архипенка і Самійленка. Цей район дуже неспішний і затишний.