Вівторок, 28 Травня

Нетуристичний Львів: йдемо гуляти на одну з найкрасивіших вулиць Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вулиця Тарнавського без сумніву одна з найкрасивіших вулиць Львова, особливо восени. Це одна із багатьох вулиць, однак якщо прийти сюди ближче до вечора, коли сонце вже починає рухатися в напрямку горизонту, можна відчути післясмак, який лишає ця частина міста – Снопків.

Вулиця Тарнавського, прокладена в 1907 році та названа на честь великого коронного гетьмана Яна Тарновського, в радянський час носила ім’я російського фельдмаршала Михаїла Кутузова.

Це друга у Львові вулиця за кількістю архітектурних пам’яток – 42 її будинки є пам’ятками архітектури місцевого значення.

У різні часи тут мешкали поети Ігор та Ірина Калинці, львівський журналіст Олександр Кривенко, журналіст Матвій Ганапольський. Горішня частина вулиці має переважно малоповерхову забудову. Деякі вілли зберегли первісний вигляд з часів побудови.

Деякі були ретельно відновлені власниками. Як, наприклад, ось цей цікавий безіменний провулок, який є однією з найвужчих і найкоротших вуличок Львова.

Завершує горішню частину вулиці Тарнавського кам’яниця №72 з вишуканими вежами-еркерами, у якій колись мешкав начальник розвідки Львівської округи Армії Крайової Мєчислав Бородей.

Одразу за цією будівлею починається крутий спуск до нижньої частини вулиці, що є її другою унікальною особливістю.

«Зиґзаґ» донизу

Прямий довгий спуск до вул. Зеленої. Фото: gorgany.com