Субота, 18 Вересня

Відвідуємо Астрономічну обсерваторію: львів’ян запрошують на екскурсію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Брюховицька станція спостережень астрономічної обсерваторії Національного університету ім. Івана Франка запрошує до себе на екскурсію, яку влаштовує місцевий туроператор.

Ця Астрономічна обсерваторія була зведена на початку 60-х років. Базу збудовано саме там через сильну підсвітку Львова в темну пору, яка не дає можливості повноцінно вивчати космос.

Тоді й почали активно спостерігати за Сонцем. Далі вона розвинулась, розширивши сфери своєї наукової діяльності, в результаті чого були встановлені телескоп-віддалемір, що пізніше отримав статус “Національного надбання України” та телескоп, що веде спостереження за змінними зірками. З ним, в рамках екскурсії познайомитесь достатньо ґрунтовно.

Фото: step-ukraine.net

Отже, екскурсії відбуватимуть як серпня 2020 року.

План туру: виїзд зі Львова (19:15) – Брюховичі (Екскурсія обсерваторією) – Львів (повернення о 22:00). Проїзд відбувається комфортабельним автобусом єврокласу.

Вартість: 150 грн

Екскурсію проводить науковий співробітник обсерваторії. В залежності від пір року, ступеня “засвітки неба” та ін., до екскурсійного огляду включаються різні небесні тіла.

Зазвичай розглядають поверхню Місяця (при його наявності на небі в даний конкретний час), Юпітер, Сатурн, Марс (при їх наявності). Також телескопом наводять на різні зірки, подвійні зірки, розсіяні та кулясті зоряні скупчення, розглядаємо сусідню до нас галактику “Туманність Андромеди” та ін.

Ця екскурсія проводиться при умові безхмарного неба вечером.

До речі, телескоп знаходиться під куполом у вигляді півсфери. У ньому є «віконечко» для спостереження. Його зачиняють, коли обсерваторія не діє. Купол також можна обертати, що дозволяє нам слідкувати за конкретними об’єктами на небі.

Фото: step-ukraine.net

Додаткова інформація за телефоном:

+38 (067) 257 19 73,
+38 (095) 834 84 93,
+38 (097) 759 55 82 -(Viber), Цілодобовий

Share.