Понеділок, 29 Травня

У Львові відкривається музей у темряві

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

22 березня музей у темряві «Третя після опівночі» відкриває філію у Львові. Першою екскурсією, яку зможуть відвідати львів’яни та гості міста, буде виставка в темряві «Мистецтво на дотик».

Перший музей у темряві «Третя після опівночі» відкрився у Києві у 2017 році. Місія проєкту в тому, щоб зруйнувати стереотипне ставлення до незрячих, збільшити їх працевлаштування та доступність мистецтва для незрячих. За час існування екскурсії та івенти музею відвідали майже 40 тисяч людей.

Ідея відкрити філію у Львові виникла ще у 2019 році, але спершу пандемія, а пізніше повномасштабний наступ РФ змістили плани. Керівниця музею Аліна Марненко зізналася, що на початку війни вона думала про закриття музею у Києві. Тому вирішили зробити останню спробу зберегти проєкт та релокувати його у Львів. Проте одночасно з цим вдалось зберегти й київський музей, оскільки команда почала отримувати запити від відвідувачів.

Наразі у Львові діє виставка в темряві «Мистецтво на дотик». Пройти таку екскурсію можна за попереднім бронюванням самому або удвох, вартість — 600 гривень за екскурсію для двох людей. Є знижки 10% на день народження та річницю весілля.

Програма виставки складається з двох частин: безпосередньо сама виставка в темряві у супроводі незрячого гіда, де можна відчути експонати на дотик, а також активності при світлі, під час яких можна навчитись писати шрифтом Брайля, пограти в тактильні ігри та багато іншого. Також в музеї пропонують дитячі інтерактиви «5 чуттів» (як виїзні, так і в просторі музею).

Невдовзі команда музею планує запустити у Львові і інші формати: «Прогулянку в темряві», «Побачення в темряві», прогулянку містом наосліп «Відчуй Львів», вечері та концерти у темряві.

Адреса музею у Львові: вулиця Личаківська, 8.