П’ятниця, 19 Квітня

У Львові відкриють кафе у пам’ять про його засновника, що загинув на війні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові відкриють кафе «Республіка саду» у пам’ять про його засновника Дмитра Пащука, який раніше відкрив у Львові заклади Port Wine Bar і Papi.

Дмитро Пащук загинув 12 березня 2023 року на Херсонщині, отримав поранення від удару дрона-камікадзе. Після початку повномасштабної війни він пішов на фронт добровольцем, воював у складі Сил спеціальних операцій (ССО).

Дмитро Пащук. Фото: Port Wine Bar

Над запуском «Республіки саду» Пащук почав працювати ще до повномасштабного вторгнення, пише  портал «Твоє місто».

«Попри виконання бойових завдань на фронті, завжди знаходив час на об’єднання команди та роботу над концепцією нового львівського закладу», – відзначає видання.

Заклад працюватиме на місці колишньої кав’ярні «Кармель», що на вулиці Винниченка, 20-А.

Це символічне місце для Львова. У часи радянського союзу тут існувала Республіка святого саду – своєрідний острівець свободи від тогочасного режиму, хоча неподалік був обком компартії. Тут збиралися і хіпі, і ті, що захоплювалися націоналістичними ідеями.», — зазначають друзі.

«Республіка святого саду» – назва молодіжного неформального об’єднання, яке існувало у Львові упродовж 1968–1982 років. Об’єднання локалізувалося у «Святому саду» – так називали закинутий сад колишнього монастиря кармелітів всередині житлового кварталу між вулицями Лисенка, Винниченка, Просвіти і Короленка.