П’ятниця, 2 Грудня

У Львові відбудеться XV Різдвяний фестиваль «Спалах Різдвяної Звізди»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

8 січня у Львові відбудеться щорічний фестиваль «Спалах різдвяної звізди», який започаткували в Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Щороку нові зірки поповнюють зіркову колекцію, спалахуючи новим змістом, новими ідеями.
Головним символом цьогорічного фестивалю є Яворівська звізда, звізда регіону, який відзначається самобутнім та яскравим колоритом народного мистецтва. Звізда – восьмипроменева, орнаментована характерним розписом. У центрі звізди – шопка зі Святим Сімейством. Немовля Ісус лежить не у традиційних для іконографії яслах, а у яворівському возику. В композиції звізди також присутній місяць, що символізує не тільки небесне світило, а й календарний місяць січень, на поверхні якого розташовані три тарілки зі зображенням атрибутів трьох основних празників різдвяного циклу: підсвічник – Різдво Христове ,два хліби – празник Святого Василя та Маланки, глечик з водою – Водохреще.

Створив цьогорічну звізду народний майстер декоративно-прикладного мистецтва України, художник та різьбяр Василь Яремин.

Справжньою окрасою ходи звіздарів стануть малі колядницькі звізди, які були виготовлені на майстер-класах у Народному домі м. Дубляни та у Дублянській ЗОШ I-III cтупеня ім. героя України Анатолія Жаловаги .

Маршрут:

12:15 – Формування колони та благословення звіздарів (Храм Пресвятої Євхаристії , площа Музейна 1 )
13:00 – Початок ходи
13:05 – Вул. Ставропігійська.
13:10 – Площа Ринок. Коляда біля шопки.
13:15 – вул. Катедральна.
13:20 – Проспект Свободи( до пам’ятника Діви Марії)
13:25 – Пам’ятник Діві Марії. Коляда.
13:30 – Пам’ятник Т. Шевченка. Коляда.
13.35- Площа біля ялинка.

• Представлення Головної звізди «Яворівська».
• Церемонія посвяти у звіздарів
• Коляда звіздарів
• Коляда від гуртів м. Львова