У Львівському музеї історії релігії відкривають підземелля для відвідування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вже із суботи, 4 липня, підземелля Львівського музею історії релігії на площі Музейній, 1 знову відчинять браму для відвідувачів.

Час роботи підземель: з 10:00 до 17:00. Для безпеки та, дотримуючись правил встановлених на час карантину, вхід доступний з інтервалом кожні пів години для 5 осіб. Також в музеї нагадують про обов’язкові речі:

  • маску
  •  гігієну рук і кашлю
  • дотримання соціальної дистанції.

Групи з міськими екскурсоводами проходять за попереднім записом у касі музею (в групі може бути до 6 осіб (включно з екскурсоводом). Вартість вхідного квитка 30 грн.

Львівський музей історії релігії у Львові розташований у приміщенні колишнього Домініканського монастиря, що входить в архітектурний комплекс Домініканського собору. Побудований монастир був в середині XVIII століття архітектором Янов Де Вітте на місці старого католицького храму, залишки якого і зараз можна побачити в підземеллях.

Легенди свідчать, що саме тут ховалася від свого нареченого, польського воєводи Луки Гурського, княжна роду Острозьких Гальшка. А потім тут же підписаний був союз Речі Посполитої з Росією.

Сьогодні колишній Музей атеїзму — єдиний в Україні та один з небагатьох у світі, де зібрано матеріали з історії світових і національних релігій.

Експозиція Львівського музею історії релігії складається з кількох тематичних розділів: “Релігія стародавнього світу”, “Юдаїзм”, “Раннє християнство”, “Вірменська церква”, “Історія римо-католицької церкви”, “Українська греко-католицька церква”, “Православ’я в Україні”, “Протестантизм”, “Іслам”, “Буддизм”.

У фондах музею нараховується понад 50 тисяч одиниць експонатів. Серед них є такі, що мають унікальну культову, мистецьку та історичну цінність. Зокрема, велика збірка ікон XVI-XIX ст., чимала колекція Біблій (зокрема Острозька Біблія 1581 р.), релікварій св. Аронтія ХІ ст. тощо.