Вівторок, 27 Лютого

Твоє Різдво у Львові: мешканців і гостей міста запрошують на спільні колядування біля ватр

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цього року на різдвяні свята у Львові облаштують тимчасові ватри, довкола яких будуть збиратись музиканти, мешканці і гості міста на спільну коляду. Тут всі охочі зможуть спільно заспівати традиційні колядки Львівщини, Закарпаття, Київщини, Харківщини та Сумщини. Їх зібрали у спеціальний Різдвяний колядник, який поширюватимуть безкоштовно як в друкованому, так і в онлайн-форматі, інформує пресслужба ЛМР.

Ключовими елементами Різдва у Львові цього року є світло і традиції. Світло символізує надію і підтримку, а традиції об’єднують українців, де б вони не були.

З 26 грудня по 7 січня у місті розставлять тимчасові ватри у визначених місцях, навколо яких збиратимуться виконавці музичних хорів, актори театру з вертепом, пластуни та запрошуватимуть мешканців та гостей міста до спільного колядування. Основна ідея – зберегти та поширити традицію виконання колядок з різних куточків України, які намагаються знищити росіяни.

«Різдво у Львові – це завжди про тепло, родинний затишок і єднання. В час війни для нас особливо важливо дарувати цю атмосферу як львів’янам, так і гостям нашого міста: чи це туристи, чи внутрішньо переміщені українці, чи військові, які проходять лікування. Тому ми хочемо, щоб всі, хто буде гуляти вуличками нашого міста в цей святковий період, відчували себе частиною однієї великої української родини. Беріть рідних і друзів, приходьте до ватр разом прославляти Рождество Христове», – запрошує керівниця управління туризму Христина Лебедь.

Розклад і локації

  • 26 грудня 18:00 – біля короля Данила / «Дорога до Різдва» – вертеп за участі акторів Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва
  • 27 грудня 18:00 – біля короля Данила / Пласт
  • 29 грудня 17:00 – площа Ринок, 45 / хор «Gloria» Львівської музичної школи №8
  • 5 січня 17:00 – площа Ангелів (біля Гарнізонного храму святих Петра і Павла) / хор «Калинове гроно» Львівської школи мистецтв №11
  • 7 січня 19:00 – площа Музейна (перед Домініканським собором) / хор «Gloria» Львівської музичної школи №8

Різдвяний співаник

Для всіх охочих долучитись до колядувань в місті безкоштовно поширюватимуть Різдвяний співаник, розроблений міським управлінням туризму та Львівським скансеном. У ньому зібрали 11 колядок, що походять з різних регіонів України. Також можна завантажити електронну версію колядника.

Місця, де можна отримати паперовий колядник:

  • Центр туристичної інформації Львова (пл. Ринок, 1 та вул. Руська, 20)
  • Порохова вежа (вул. Підвальна, 4)
  • Муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11)

Паперові колядники будуть на локаціях ближче до Різдва.

А за тую коляду дайте гривню ЗСУ!

З давніх давен колядникам за добру коляду давали гостинці та гроші. Відтак впродовж колядування і святкового сезону місто збиратиме кошти на єдиний рахунок для закупівлі FPV-дронів, аби захисники і захисниці ефективно знищували ворога.