Вівторок, 16 Квітня

Шевченківський гай запрошує на «Свято Матері»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка проводить щорічне відзначення «Свята Матері в Шевченківському гаї», повідомляє Львівська газета. Це триєдине Свято – шанування Матері Богородиці, Матері України, Матері що дала нам життя, подяки своїм матерям за те, що навчили любити свій край, рідну мову, за ласку і турботу.

Метою проведення «Свята Матері в Шевченківському гаї» є відновлення українських традицій, популяризація української культури, мови, збереження української ідентичності.

Відповідно до цієї мети сформовано і програму свята. Так, на відвідувачів чекають пісні, присвячені матерям, жінкам; патріотичні пісні для матерів, які чекають з фронту своїх чоловіків, синів (враховуючи події на сході країни).

Також у межах свята відбудеться виставка української книжки та української вишивки, передбачено і розважальну програму для дітей.

Учасники свята зможуть цікаво провести час і відпочити на території Шевченківського гаю. Завершиться свято програмою, яка вселяє оптимізм, віру в себе, свою державу, створення радості свята. Зокрема, очікують виступів таких виконавців: заслужений та народний артист України Мар’ян Шуневич; співачка, лауреатка міжнародних конкурсів Оксана Муха; оркестр народних інструментів із солістами Львівської консерваторії; танцювальний колектив «Карпати»; духовий оркестр Львівської консерваторії; вокальний ансамбль «Надбужанка»; переможці відбіркового туру фестивалю «Червона рута»; інші професійні колективи.

Свято Матері в Україні зародилось 1929 року, традиція його відзначення була перервана у 1939 році. Святкування Дня Матері, відновлено в Україні у 90-ті роки з ініціативи громадських організацій. У 1999 році видано Указ Президента України № 489/99 про відзначення Дня Матері в другу неділю травня.

Тож усіх охочих запрошують 13 травня на Співоче поле в Шевченківський гай. Початок свята – о 14.00.

Організатор – Львівське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, генеральний медіа-партнер – «FM Галичина».