П’ятниця, 26 Квітня

Портал у дитячий світ: у Львові є унікальний Музей іграшок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мріяли на трохи повернутись у своє дитинство? Це реально. Досить просто відвідати унікальний музей іграшок у Львові. По правді сказати, у Львові відкрито не так багато музеїв, які відкривають свої двері саме для маленьких відвідувачів. Але цей користується популярністю і серед дорослих. Йдеться про «Львівський музей іграшок».

Улюблена лялька, конструктор, подарований батьками, ці речі залишилися у вашій пам’яті. Напевно, ви й не сподівалися, що коли-небудь побачите їх знову. Усі іграшки – унікальні та мають свою історію. Найстарішим експонатам – майже 100 років, вони датовані початком 1930-х років та пережили безліч історичних подій.

Тут можна побачити все розмаїття тогочасного іграшкового світу: технічні та конструкторські іграшки, ляльки, фігурки, м’які іграшки, унікальна колекція настільних ігор, сервізів, гарнітурів і раритетних машинок.

Фото: photo-lviv.in.ua

Фото: photo-lviv.in.ua

Цими іграшками гралося не одне покоління дітей, а сьогодні вони займають почесне місце в експозиції і повертають дорослих, хоча б на годинку, в своє далеке дитинство, а сучасні діти можуть подивитися, чим гралися діти минулих поколінь, коли не було комп’ютерів.

Нове підростаюче покоління пізнає забавки часів дитинства своїх батьків

Серед полиць з іграшками можна знайти також Юрія Нікуліна. У 1971 році на 50-річчя артиста на його честь виготовили іграшку. Серед резинових котів також можна відшукати Юрія Куклачова. Тогочасні фабрики також випускали іграшки за мотивами відомих мультиків і для дітей було дуже престижно мати їх у себе вдома. Наприклад, іграшки за мотивами «Ну, постривай», «Буратіно», «Чебурашка», «Карлсон».

Іграшкова кухня з рукомийником, з якого тече вода, та плиткою, у якій підсвічуються конфорки. Щоб конфорки на плиті засвітились, потрібно було вставити батарейки, а щоб із крана на іграшковому рукомийнику потекла вода, її набирали у спеціальний бачок. Завдяки такій функціональності цей кухонний гарнітур з 70-х років був дуже дорогим.

Музей створений на основі зібрання львівського колекціонера Павла Івановича Морозовського, який протягом кількох років збирав і продовжує збирати дивовижну колекцію ляльок та іграшок радянського періоду.

«Львівський музей іграшок» є єдиним та унікальним у Львові та області. Його зібрання на сьогоднішній день налічує близько 2500 одиниць експонатів.

Серед відвідувачів, згадує колекціонер, були й люди похилого віку, які дуже тішились після побаченого і відчутих приємних спогадів, адже це пам’ять про дитинство.

Фото: photo-lviv.in.ua

При вході є каса: станом на 2018 рік вхідний квиток до музею коштував 50 гривень; для дітей, студентів та пенсіонерів – 30 гривень. Кошти, виручені за квитки, йдуть на оплату оренди приміщення та на допомогу для будинків сиріт. Інколи діти виготовляють сувеніри – ручну роботу, їх також можна придбати в музеї з благодійною метою.

Львівський музей іграшок розташований на вул. Торговій, 15 (позаду Оперного театру) на другому поверсі. Якщо вхід в під’їзд закритий, то краще зателефонувати за номером в музей, кажуть, що мають злого сусіда. Робочі дні установи – із середи по неділю, з 11:00 до 20:00, але за домовленістю, екскурсію можуть провести й у інші дні. Однак зовсім згодом музей планує переїхати в інше, вже просторіше місце.