Середа, 19 Червня

Після тривалої перерви відкрився найстаріший кінотеатр Львова «Копернік»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після тривалого закриття відкрився найстаріший кінотеатр Львова «Копернік» на вулиці Коперника, 9. Два роки тому кінотеатр зупинив свою діяльність через проблеми з орендою. Залишається відкритим і славнозвісна кав’ярня на першому поверсі.

Кінотеатр був заснований у 1912 році і мав назву «Санс-Рівал». На час відкриття кінотеатр мав одну з найкращих глядацьких зал у місті та вміщав 425 глядачів. Понад 100 років «Копернік» працював без перерви, переживши і радянську, і німецьку oкупації. Про це розповідає Zaxid.net.

Зараз кінотеатр входить до мережі «Кінопалац». Окрім традиційних кіносеансів у кінотеатрі обіцяють лекції запрошених гостей, ексклюзиви, допрем’єрні покази, покази зі знімальними групами, фестивалі тощо.

«У нас буде – вже є! DCP-проектор, відмінний звук, 144 глядацьких місця (через коронавірус наразі лише 50% з цього буде, тобто 72), кіно-кафе і – найголовніше – відмінна репертуарна арт-програма», – обіцяє арт-директор кінотеатру Станіслав Тарасенко.

Нагадаємо, що кінотеатр «Кінопалац», що на вулиці Театральній, 22, зачинили недавно через фінансові труднощі. Він переїхав на вулицю Коперника. «Кінопалац» на Театральній працював із 2002 року у Будинку офіцерів. Це перший кінотеатр сучасного типу у Львові, містить три глядацькі зали на 290, 88 і 18 місць.

Що показуватимуть у кінотеатрі найближчим часом?

Українське кіно

Першим українським фільмом в оновленому кінотеатрі стане допрем’єрний показ фільму «Східняк». Показ за участі знімальної групи відбудеться 14 серпня, а в прокат картина виходить 20 серпня. До Львова поспілкуватися з глядачами приїдуть режисер Андрій Іванюк, а також виконавці головних ролей Богдан Бенюк та Анатолій Максим’юк.

Картина розповідає про війну на Сході України. Це портрет людини, для якої війна на сході України стала особистісним викликом. Це звичайний день рядових військовослужбовців. Це події й люди, яких зазвичай можна зустріти там. Це взаємини між людьми, яким доводиться бути тут і зараз під час війни. Це своєрідний культурний обмін різних соціальних прошарків і ментальностей. Це народження нових, особливих традицій.

Фільми та лекції

Серед найцікавіших прем’єр, які відбудуться уже 13 серпня варто відзначити два фільми. Йдеться насамперед про конкурсанта торішнього Венеціанського фестивалю («Срібний лев» за найкращу режисуру), картину шведського режисера Роя Андерсона «Про нескінченність».

Це збірка новел, які пов’язує голос казкарки та один наскрізний персонаж – священник, який втратив віру у Бога. Найвідоміший із нині живих шведських режисерів, лауреат венеціанського «Золотого лева» володіє бездоганним відчуттям стилю, унікальним режисерським почерком та іронічним поглядом і на життя, і на кіно. Усі його картини – живописні, кумедні, жорсткі, гротескні, фантастичні. І всі ці якості працюють у фільмах Андерсона одночасно.

Усе це притаманно і його новому фільму. Це кіно, яке мало складну прокатну долю через пандемію, уже вийшло на різних платформах. Але його обов’язково потрібно дивитись на великому екрані. Так, як придумав неймовірний казкар, філософ та насмішник Андерсон.

Фільм «В очікуванні варварів» колумбійського режисера Сіро Герра. Головні ролі у фільмі зіграли Марк Райленс, Джонні Депп та Роберт Паттісон.

На самотній форпост на краю Імперії, де багато років тихо править інтелігентний Магістрат (Марк Райленс), приїжджає небагатослівний полковник Джоллі (Джонні Депп), з метою розслідувати та попередити набіги пустельних варварів і, якщо потрібно, почати з ними війну. Магістрат не заважає полковнику виконувати його нелюдську місію, але вже через кілька місяців у в’язниці опиниться він сам.

Хто є варвари, а хто представляє цивілізацію? Чому саме цивілізація обертається тріумфом жорстокості, та смерті? Про це міркує письменник, про це ж міркують і автори фільму (до речі, автором сценарію є сам Кутзее).

20 серпня у кінотеатрі стартує показ байопіку «Тесла», що є вільним переказом біографії відомого винахідника.

Майкл Алмерейда, режисер стрічки, написав сценарій до неї ще 35 років тому. Тоді передбачалося, що постановником стане Єжи Сколімовський, а на головну роль затвердили Джека Ніколсона. Проект так і не завершили. До сценарію знову повернулися у 2018 році. На кінофестивалі Sundance у січні 2020 року відбулася його прем’єра.

Фестивалі

Найближчим фестивалем у «Коперніку» стане улюблений глядачами та добре відомий їм міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art. Він пройде з 7 по 13 вересня. «Я з тобою» звучить слоган 13-го фестивалю. Як і більшість подій, фестиваль змінює формат через пандемію. Цього року він вперше відбуватиметься комбіновано: офлайн у Львові та онлайн на території всієї України.

«І цього року ми теж будемо з вами, бодай навіть віртуально чи на безпечній відстані! Ми з вами, аби передати ідеї та сенси, які створюють найсвітліші голови нашого часу. Щоб підготувати простір для розмови. Ми з вами, щоб дивитись яскраве кіно!», – говорять організатори.

На фестиваль відібрано близько 150 фільмів з п’яти континентів. Найкращі фільми визначають у міжнародному на національному конкурсах. У позаконкурсній програмі вже відомі та улюблені Sound & Vision, Midnight Sexy Shorts, Urban Shorts, також багато нового – Ukrainian Music Videos Review, Ukrainian Directors on Quarantine та інші тематичні покази.

Освітню складову представить Wiz-Art Lab та Сценарна майстерня онлайн. Також обіцяють дискусії, зустрічі та багато розмов.

Серед членів журі та гостей фестивалю: румунський режисер Богдан Мурешану, продюсерка Юлія Сінькевич, кінокритик Іван Козленко, ізраїльський режисер Декель Беренсон, режисерка Анна Бурячкова та інші.