Понеділок, 20 Травня

На Покрови до Львова завітає американська космонавтка з українським корінням

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У понеділок, 14 жовтня, до Львова приїде відома американська космонавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, яка загалом провела 27 днів і 15 годин у космосі.

Про це повідомляє Національний університет «Львівська політехніка».

З нагоди Всесвітнього тижня космосу Посольство США в Україні організовує візит Гайдемарі Стефанишин-Пайпер до України. Під час цього візиту заплановано зустрічі зі студентами та молоддю, в ході яких американська астронавтка, українка за походженням, розповість про особливості роботи міжнародного екіпажу на МКС і поділиться своїм досвідом перебування на космічній станції.

14 жовтня 2019 року відбудеться публічний виступ Гайдемарі Стефанишин-Пайпер у стартап-школі Національного університету «Львівська політехніка». Початок об 11:00.

Організаторка львівської зустрічі з астронавткою, кандидат технічних наук Любов Янків-Вітковська розповіла у коментарі ІП «Діло», що кількість місць обмежена і потрібно зареєструватися, оскільки всього є 150 вільних місць.

«Стефанишин-Пайпер має поїздку Україною в рамках Тижня космосу. Це така міжнародна подія. Організатором є місія посольства США в Україні. Вони звернулися до нас, людей, які займаються космос. Оскільки це вихідний день, планувалося , що це буде в головному корпусі Львівської політехніки, але ми маємо гарний корпус на вул. Колесси, 2 і вирішили, що зустріч буде там. Відома космонавтка розповість про свій політ у космос, життя на МКС, вона також відомий інженер, яка займалася космічним приладами», – сказала Янків-Вітковська.

Також організаторка уточнила, що Гайдемарі Стефанишин-Пайпер розуміє українську, оскільки її батько українець, але розмова буде на англійській мові разом з професійним перекладачем.

Детальніше про подію тут.

Довідково.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер американська астронавтка, українка за походженням. Батьки Гайді Стефанишин-Пайпер — емігранти до Америки із Західної України. Навчалася в Массачусетському технологічному інституті. До групи астронавтів NASA прийнята 1996 року. З 1985 проходила військову службу у військово-морському флоті як офіцер-інженер. Полетіла в космос у складі екіпажу 2006 року. Член Американського товариства інженерів-механіків. Гайдемарі, українка за походженням по батьковій лінії, у дитинстві була членкинею Пласту в США та відвідувала пластові табори. 29 січня 2007 прилетіла до України. Того дня перебувала у Львові, а 31 січня відвідала села Якимів та Новий Яричів (Львівська область), де народився її батько, а також живуть 16 двоюрідних братів та сестер. 1 лютого відбулася зустріч із президентом України.